Vnoučata na přání zpestří seniorům podzim života, pochvalují si v Domě pro seniory na Františkově

6. duben 2018

Projekt Ježíškova vnoučata ukázal, co chybí osamělým seniorům nejvíc. Je to společnost, přátelství a zájem okolí. V jeho pokračování Vnoučata na přání si můžou klienti domovů po celém Česku přát, aby za nimi někdo přišel na návštěvu. Věnovat jim chvilku svého času může skutečně každý.

V Liberci přihlásí své klienty do Vnoučat na přání pracovníci Domu seniorů na Františkově. Dobrovolníci tam sice za nimi docházejí už teď, je jich ale jen 11 na dvě stovky klientů.

„Měla jsem tři bratry, ti už zemřeli a nikdo o mě neměl zájem, nemám nikoho,“ říká paní Anna Šilhánová, které bude 96 let, ale bere vše s humorem. V domově je už 13 let, před sedmi lety ji zemřel manžel, se kterým byla 70 let. „Měla jsem hrozně hodného manžela,“ dodává.

Teď sedí ve svém pokoji a vzpomíná na Ježíškova vnoučata, přála si marmeládu, ta ji velmi chutnala, ještě ji má. Nadšení z projektu Ježíškova vnoučata neskrývá ani vedoucí aktivizačního programu Jana Hrabinová.

„Měla jsem možnost vidět klienty, jak jsou šťastní, že za nimi někdo přišel,“ upozorňuje s tím, že pokračování projektu Vnoučata na přání vítá. A podobný postoj zastává i ředitel domova Jan Gabriel, podle kterého každá taková akce je pro seniory zpestřením podzimu života.

autoři: prh , Lucie Fürstová
Spustit audio