Vládní inventura

Podařilo se vládě Andreje Babiše během jejího bezmála čtyřletého působení naplnit, co slíbila v programovém prohlášení? Redaktoři Radiožurnálu analyzovali jednotlivé body – hospodaření státu, jeho bezpečnost a schopnost prosadit se v rámci Evropské unie, ale také vládní kroky směrem k důchodové reformě nebo strategii investic. Jak by dopadla inventura vlády koalice hnutí ANO a ČSSD? Poslouchejte od pondělí do soboty publicistiku po hlavních zprávách ve 12 hodin.

Podívejte se, jak by pravděpodobně dopadlo složení Poslanecké sněmovny na základě průzkumu volebních preferencí v České republice. Zkuste si nastavit vlastní výsledky voleb i varianty koalic ve volební kalkulačceA pokud si nejste jistí, která strana je vám názorově nejbližší, zkuste si volební kompas. Obě aplikace pro vás připravili datoví novináři serveru iROZHLAS.

autor: and
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.