V drive-in hlasování odvolilo asi 1600 lidí. Co se děje s jejich hlasy?

8. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Drive-in hlacování je určeno pro voliče v karanténě (ilustrační snímek)

Za několik hodin se otevřou volební místnosti. V pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin volí Češi zástupce do Poslanecké sněmovny. „Volby jsou připravené. Bez problémů probíhají zvláštní způsoby hlasování, jak drive-in, tak hlasování v pobytových zařízeních. Dnes začnou speciální komise jezdit k voličům, kteří si je vyžádali. Tyto hlasy jsou uschovány na krajských úřadech, kde je bude sčítat speciální komise.” vysvětluje náměstek ministra vnitra Petr Vokáč.

autoři: Jiří Chum , vma
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...