Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Samková: Atmosféra tento víkend je dojemná a hezká. Nikdy bychom neměli přestat si to připomínat

Nejvíc mi o revoluci vyprávěl táta. Myslím, že v tomhle je důležitá rodina – nemůžete počítat, že vám to řeknou ve škole, tam se může něco přeskočit. Svobodu vnímám tak, že mohu dělat práci, co mám ráda, mohu cestovat… Je důležité, aby šel člověk příkladem, a ne jen mluvil. Díky svobodě se sportovci a trenéři sami rozhodují, na jaké soutěže pojedou a co je pro ně nejlepší. Líbilo by se mi, kdybych dokázala sport podpořit i jinak než tím, že závodím, svěřila se snowboardistka.

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Lucie Výborná , had
Spustit audio

Související