Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Petr Nováček: Kdybychom KSČ zakázali, tak bychom jim přidali a udělali z nich národní mučedníky

Informace o údajném mrtvém studentovi na Národní třídě přilila olej do ohně, ale ty lidi by z ní už nikdo nevytlačil. Dlouho se u nás nic nedělo a tohle byla poslední kapka, říká historik a politický komentátor Petr Nováček. Účast na demonstraci na Letné je pozoruhodná záležitost. Politikům by to mělo říci, že významná část společnosti začíná být neklidná. Historie se neopakuje, ale na druhé straně určitá nespokojenost narůstá a ignorovat ji se politikům nemusí vyplatit.

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Vladimír Kroc , vla
Spustit audio

Související