Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce
Právník Sokol: Zákaz KSČ hned po revoluci? Nikdo nevěděl, jak na to. Po volbách to bylo ještě těžší

Právník Sokol: Zákaz KSČ hned po revoluci? Nikdo nevěděl, jak na to. Po volbách to bylo ještě těžší (28. díl z 30)
Byla chyba nezakázat KSČ, ale jako právník vidím, že to bylo nesmírně těžké. Třicet let po převratu je na tom česká justice dobře – prochází svobodným vývojem a ten jde dopředu, i když mám lokální výhrady, říká advokát a porevoluční městský prokurátor v Praze, který byl až do roku 1992 ministrem vnitra. A jak vnímá svobodu? On sám si jí užívá, hodně spoluobčanů to ale neumí, jiní si ji zas užívají, aniž by si uvědomovali, že právě to je svoboda, protože jiný systém neznají.
O speciálu Třicetkrát o svobodě
Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?
Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.
Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.
Mohlo by vás zajímat
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.