Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce

Hana Doulová a Lenka Krobotová: Je úžasné, kolik mladých lidí chodí na demonstrace. Nejsme stádo ovcí

Hana Doulová a Lenka Krobotová, herečky a také matka a dcera, se zajímají nejen o divadlo, ale i o politiku. „O politice doma diskutujeme,“ říká Hana Doulová. „V Dejvickém divadle sdílíme stejný názor, všichni jsme se zúčastnili demonstrace na Letné, není nám jedno, co se děje,“ dodává Lenka Krobotová. „Atmosféra byla úžasná. Šokovalo nás, kolik přišlo lidí, bylo to bezchybné. Mladá generace je super, mělo by se ale připomínat, aby svobodu nebrali jako samozřejmost,“ říkají.

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

autoři: Vladimír Kroc , als
Spustit audio

Související