Třicetkrát o svobodě: Speciální rozhovory k 30 letům od sametové revoluce
Taťána le Moigne: Je potřeba vzdělávat pedagogickou veřejnost a přinášet do škol aktuální důležitá témata
Taťána le Moigne je ředitelka české, maďarské, rumunské a slovenské pobočky společnosti Google. Vyprávěla o svých vzpomínkách na demonstraci 17. listopadu 1989 na Národní třídě. Jak vnímá svobodou? „Před 30 lety jsme vůbec nevěděli, co to znamená. Postupně se učíme se svobodou pracovat. Podle mě jde hlavně o zodpovědnost a schopnost respektovat jeden druhého.“ V současnosti vidí jako zásadní mediální výchovu a vzdělávání pedagogické veřejnosti.
O speciálu Třicetkrát o svobodě
Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?
Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.
Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.
Související
-
TEST: Jak dobře si pamatujete rok 1989?
Kulaté výročí se blíží. Jak dobře si po více než 30 letech pamatujete události roku 1989? Vyzkoušejte se v našem kvízu!
-
Když se lidé začali bouřit: Během roku 1989 bezpečnostní síly demonstrace potlačovaly
Lidé především odmítali tolerovat ekonomickou situaci země, hlavně katastrofální stav spotřebitelského trhu. Svou nespokojenost dali na konci 80. let několikrát najevo.
-
TEST: Jak se česká společnost změnila od roku 1989?
Některé změny jsou zřejmé a dnešní děti se o nich učí ve školách. Jiné mohou překvapit i pamětníky. Ověřte si své znalosti (nebo dobrý odhad) v našem kvízu!
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka