SERIÁL

14) Taťána le Moigne: Je potřeba vzdělávat pedagogickou veřejnost a přinášet do škol aktuální důležitá témata

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Taťána le Moigne , ředitelka české, maďarské, rumunské a slovenské pobočky společnosti Google

Taťána le Moigne je ředitelka české, maďarské, rumunské a slovenské pobočky společnosti Google. Vyprávěla o svých vzpomínkách na demonstraci 17. listopadu 1989 na Národní třídě. Jak vnímá svobodou? „Před 30 lety jsme vůbec nevěděli, co to znamená. Postupně se učíme se svobodou pracovat. Podle mě jde hlavně o zodpovědnost a schopnost respektovat jeden druhého.“ V současnosti vidí jako zásadní mediální výchovu a vzdělávání pedagogické veřejnosti.

O speciálu Třicetkrát o svobodě

Od sametové revoluce uplynulo 30 let. Už tři desítky let žije Česko ve svobodě. Proč má smysl si události 17. listopadu 1989 stále připomínat? Jak Češi naložili s nabytou svobodou? A naplnilo uplynulých třicet let očekávání aktérů revoluce?

Od šesti hodin ráno až do 21. hodiny večerní vysíláme přímo z Albertova. Moderátoři Lucie Výborná, Jan Pokorný a Vladimír Kroc přivítají ve stříbrném mobilním studiu R-stream symbolicky 30 osobností nejen z řad aktérů sametové revoluce, ale i podnikatele, herce, spisovatele nebo zpěváky.

Téma je jasné: svoboda! Tehdy i dnes.

Odebírat podcast

Související