Trénink v Česku je spíše pro zábavu. Za kvalitními podmínkami musíme do zahraničí, přiznává jachtař Lavický
Hostem pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové byl jachtař Karel Lavický. Co mu chybělo k tomu, aby se nominoval na čtvrté olympijské hry? Jaké jsou jednotlivé třídy, ve kterých se v tak specifickém sportu závodí? Kolik kilo musel přibrat, aby se prosadil v určité kategorii? Kam se posunula ideální závodní váha? Jak je na tom český jachting ve srovnání s evropskou špičkou? Kam čeští reprezentanti vyráží do zahraničí za tréninkem? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Přindiš: O neúspěšné nominaci na olympiádu, disciplíně kajakkrosu a roli konzultanta
Jak probíhala nominace na olympijské hry do Paříže, která se nakonec kajakářovi Přindišovi nepovedla? Jak svět slalomářů proměnila disciplína kajakkros? Poslechněte si.
-
Plavkyně Horská: Nejvíc pro mě bylo, že rodiče zažili můj dosavadní životní závod přímo na místě
Jak se Kristýna Horská těší na olympijské hry do Paříže? Jaké jiné sporty chce ve Francii vidět? Poslechněte si v pořadu Páteční finiš.
-
Dálkař Meindlschmid: Vím, že po překonání osmimetrové hranice se můžu měřit s elitou v Evropě
Mohl se živit fotbalem, ale nakonec dal přednost atletice. Udělal dobře, protože na nedávném mistrovství Evropy skončil Petr Meindlschmid na skvělém sedmém místě.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.