Trailer: Hovory na lince Ukrajina - Praha

17. únor 2023

Unikátní svědectví o konfliktu na Ukrajině. Čtyřdílné vyprávění, na jehož počátku byly telefonické rozhovory moderátora Jana Pokorného a válečného zpravodaje Radiožurnálu Martina Dorazína ve vysílání i mimo něj. Přehled vývoje konfliktu na pozadí hovorů o hrůzách, které válka přináší i o odvaze, statečnosti, strachu a životě speciálního válečného zpravodaje. Poslouchejte každý pátek.

Před rokem, 24. února 2022, Rusko napadlo Ukrajinu a Český rozhlas spustil speciální válečné vysílání. V Praze ve studiu Radiožurnálu Jan Pokorný a na Ukrajině speciální zpravodaj Martin Dorazín.

„Ostřelování ukrajinských měst neustává a my si stále voláme. Ve vysílání i mimo něj,“ popisuje začátek války Jan Pokorný. Mluví s Martinem Dorazínem o průběhu války i o hrůzách, které přináší, o odvaze, statečnosti, strachu a životě speciálního válečného zpravodaje.

Radiožurnál ve spolupráci se Storylab audio uvádí podcastovou dokumentární sérii: Rok ve válce - na lince Ukrajina Praha. První díl už v pátek 24. února. Poslouchejte na webu Radiožurnálu, v aplikaci mujRozhlas i dalších podcastových aplikacích.

autoři: Jan Pokorný , Martin Dorazín , Damian Machaj , Ondřej Suchan , agf
Spustit audio