Tetování je stopa života, neměla by se mazat, myslí si tatér Traxmandl
Někteří lidé se nechávají potetovat, protože se cítí přehlíženě, jiným se to prostě líbí. Dávají tím ale najevo, jací jsou a co od nich můžeme očekávat, říká majitel tetovacího salonu Ivo Traxmandl. Ke své profesi přistupuje jako k poctivému řemeslu. Tetování dává podle něj člověku sebevědomí, když si ale někdo potetuje většinu obličeje, vezme mu to rysy i výraz. „Tolik se nesmějete a nemračíte. Dnes se tetují i oči, to je pro mě ztráta duše,“ konstatuje.
Související
-
Lidé s tetováním si Japonsko neužijí. Zákaz platí třeba pro bazény, pláže i fitness
Máte na těle výrazné a viditelné tetování? Tak to si na letní dovolenou raději vyberte jinou destinaci než Japonsko. Alespoň prozatím…
-
Chcete netradiční suvenýr ze světové metropole umění? Pořiďte si originální tetování
Na umění narazíte v Římě na každém rohu a nemusíte kvůli tomu jít zrovna do kostela, do galerie nebo do muzea. Umělecká díla tady totiž objevíte i v tetovacích salonech.
-
Jsem tlumočník mezi přírodou a lidmi, popisuje svůj přístup k umění výtvarnice Linda Čihařová
Linda Čihařová tvoří digitální obrazy, fotokresby, nejrůznější instalace, objekty i šperky a snaží se ve své tvorbě propojovat svět přírody, ekologie a designu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!
Vladimír Kroc, moderátor


Zločin na Zlenicích hradě
Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...