Těší mě, že jsem ukončil střelecké trápení, říká Tomáš Hertl po vítězství 5:1 nad Lotyšskem

20. květen 2022

Česká hokejová reprezentace přejela ve čtvrtém utkání mistrovství světa ve Finsku výběr Lotyšska 5:1, všechny údery zasadil favorit v úvodní třetině. Příjezd ze zámoří oslavil gólem a asistencí David Pastrňák. Po českém útlumu snížil na začátku závěrečného dějství Arturs Kulda. Jinak tým Kari Jalonena kontroloval vývoj utkání a spravil si chuť po dosavadních nevýrazných výkonech na šampionátu. Dalším soupeřem národního týmu bude v sobotu od 19:20 Norsko.

Po blamáži s Rakouskem odpověděli Češi kritikům tím nejlepším možným způsobem. Raketový vstup do utkání s Lotyšskem znamenal už v 7. minutě vedení 3:0. Když se navíc v 17. minutě poprvé na turnaji trefil Tomáš Hertl a krátce před koncem třetiny i David Pastrňák, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. ,,Už od rána bylo cítit, že chceme rezolutně odčinit porážku od Rakouska a věděli jsme, že do zápasu musíme vlítnout. S Krejčím i Pastrňákem se mi hraje skvěle, jsou to výborní hráči," povídal v mixzóně krátce po skončení utkání na turnaji už devítibodový kapitán Roman Červenka.

Čtěte také

Lotyše po celé utkání trápily všechny čtyři české útočné formace. Brankostroj v první třetině otevřel útok v čele s Tomášem Hertlem. ,,Jsem moc rád, že tu gólovou radost odstartovala naše formace a těší mě, že jsem se také konečně prosadil. Snažil jsem se o častou střelbu a vyšlo to. Za stavu 5:0 už jsme začali možná moc vymýšlet a lítalo tam až moc nahrávek," hodnotil Hertl vítězné utkání 5:1.

Přílet hlavní hvězdy z NHL Davida Pastrňáka vlil českému týmu novou energii a oživil i spolupráci Pastrňáka s Krejčím, kteří spolu působili v jednom útoku v Bostonu. ,,S Krejčou je radost hrát, vždy je schopen přihrávkou najít toho správného hráče na ledě. Je fajn, že jsem dal gól hned v prvním zápase po příjezdu, teď je potřeba zregenerovat a připravit se na Nory," libuje si souhru s kamarádem z útoku Pastrňák.

Další utkání čeká český tým v sobotu 21. května od 19:20 proti Norsku. Duel budeme samozřejmě vysílat v přímém přenosu s komentářem reportérů Františka Kuny a Petra Kadeřábka.

Kdy ve Finsku hrají Češi?

  • 14. května Česko – Velká Británie 5:1
  • 15. května Česko - Švédsko 3:5
  • 17. května Česko - Rakousko 1:2 po samostatných nájezdech
  • 19. května Česko - Lotyšsko 5:1
  • 21. května Česko - Norsko 4:1
  • 23. května od 15:20 Česko - USA
  • 24. května od 19:20 Česko - Finsko

Jak nás naladíte?

Nenechte si ujít skvělou hokejovou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Radiožurnál Sport vám také přináší ohlasy hráčů a trenérů, reportáže ze zákulisí světového šampionátu.

Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...