Stav některých pacientů byl za hranou bolesti, shrnuje ředitel nemocnice důsledky odložení neakutní péče
Nemocnice postupně obnovují neakutní péči. Chirurgické a ortopedické výkony začínají dělat některé nemocnice v Libereckém, Královéhradeckém nebo Středočeském kraji. Přestože třeba v Příbrami je už vysoce infekční varianta omikron odhadem přítomná u poloviny nakažených, počet hospitalizací s covidem tam stále klesá. „Pacientům s bolestmi jsme dosud mohli pomoct jen útěchou. Věřím, že návrat k operování počíná dneškem,“ doufá ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.
Jak by povinné testování zdravotníků mohlo ohrozit neakutní péči v nemocnicích? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Jak překonat omikron? Třetí dávky, kratší karanténa a testování dvakrát týdně, věří Roman Chlíbek
Národní institut pro zvládnutí pandemie zkrátí dobu izolace na pět dní: „Člověk s omikronem vylučuje virus dva dny před příznaky a první tři dny nemoci,“ říká jeho šéf.
-
Variantou omikron se nejspíš všichni nakazí, průběh onemocnění je ale lehký, ubezpečuje ředitel VFN
Počet pacientů s koronavirem v nemocnicích dál klesá. „Velká část personálu čerpá zaslouženou dovolenou,“ raduje se ředitel VFN David Feltl.
-
Šéfstatistik Dušek: Omikron může zahltit nemocniční systém. Obchází vakcinaci i postinfekční imunitu
„Omikron je nakažlivější a bude rychlý. Pravděpodobně už v lednu významným způsobem v české populaci zdominuje," upozorňuje šéf statistiků Ladislav Dušek.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.