Speciál Radiožurnálu: Řím vypadá jako město duchů, Čína se naopak zvolna vrací k normálnímu životu
Včera vyhlášené uzavření obchodů, restaurací i firem omezilo život v Itálii na nezbytné minimum. V Lombardii je zdravotní systém na pokraji kolapsu, informuje zpravodajka. „I kdyby se stát úplně uzavřel, epidemii to maximálně zpomalí. Přesto je na místě zpřísnit kontroly na hranicích,“ myslí si odborníci. Co by znamenalo vyhlášení nouzového stavu? Jak jsou na tom pacienti v ČR? Bude dostatek ochranných pomůcek a testů? A kam se mohou obrátit ti nejohroženější, tedy senioři?
Související
-
Opatření zavádíme v samotném zárodku, vítězí ten, kdo je rychlý, zaznělo ve speciálu Radiožurnálu
K radikálnímu opatření sáhlo už dříve Slovensko a bylo logické, že něco podobné udělá i česká vláda, upozorňuje epidemiolog Rastislav Maďar.
-
V Česku začaly „koronavirové prázdniny“. Co to znamená pro děti a co pro rodiče?
Více než 1,5 milionu dětí a mladých lidí dnes nejde do školy. Výuka bude ale na řadě škol pokračovat na dálku. Rodiče by neměli na děti přenášet paniku, radí psycholog.
-
Trump zakázal cesty ze Schengenu do USA, koronavirem se nakazil i herec Tom Hanks
Opatření se netýká Velké Británie. Omezení, které má zpomalit šíření nového koronaviru v USA, bude platit od páteční půlnoci.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.