Skoky jsou tady dostatečně dlouhé, pochvaluje si tréninkový kemp na Dolní Moravě Adamczyková

17. únor 2023

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková se chystá na svoje sedmé mistrovství světa a ráda by navázala na medailové úspěchy z posledních dvou šampionátů. Nyní ji čeká cesta do Gruzie, kde bude největší hvězdou české výpravy i přes tréninkové manko po zranění. Jak využila tréninkový kemp na Dolní Moravě? Poslechněte si rozhovor, který vedla s reportérem Radiožurnálu Sport  Jakubem Markem.

Evo, jaká je příprava tady na Dolní Moravě?

Je to super a jediné místo v Čechách, kde můžeme trénovat. Je to upravené tak, aby si tady mohli zajezdit i lidi. My některé věci skáčeme, oni je přejíždějí. Je to bezpečné pro všechny. Máme tady dva skútry, takže můžeme jezdit dvakrát denně a intenzivně.

Nacvičujete nějaké technické věci?

Je to tady v menším měřítku než na Světových pohárech, ale skoky jsou dlouhé. Neletíme tak vysoko, ale daleko ano. Některé části si upravíme. Občas něco kluci překopnou ještě večer po jízdách, docela si máknou. Lepší než nic.

Kolik za dopoledne zvládnete jízd?

Patnáct, dvacet jízd dáme určitě. Trvá nám to dvě hodiny. Na vleku by nám to trvalo čtyři hodiny. 

Jaké ponaučení si bere česká reprezentantka z posledního absolvovaného závodu Světového poháru? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Jakub Marek , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.