Sednete si před mikrofon, rozsvítí se červená a jste doma i po patnácti letech, vzpomíná hlasatelka Eva Mudrová na rok 1990
Pražský rozhlas slaví sedmadevadesáté narozeniny, dobíhají také oslavy devadesátého výročí ostravského studia. U jeho mikrofonu působila od roku 1952 paní Eva Mudrová. Šedesátá léta byla skvělá éra, Ostrava měla znamenité reportéry, vzpomíná. Za okupace v rozhlase fungovala štafeta, spojení všech rozhlasů celého Československa. Redaktoři nám přinášeli reportáže a my jsme je zprostředkovávali. Major Štěrba z Příboru nám předal vyznamenání za statečnost.
Související
-
Vysíláme už skoro sto let. Poslechněte si speciální program k výročí a pobavte se malým kvízem
Co se vysílalo v den smrti TGM v roce 1937 nebo v den pohřbu Heydricha v roce 1942? Poslechněte si, jak se za 97 let proměňovalo vysílání Českého rozhlasu.
-
Jak začalo Pražské povstání a jakou roli v něm hrál Český rozhlas?
Poslechněte si rozhlasovou rekonstrukci klíčových událostí prvního dne Pražského povstání a bitvy o rozhlas.
-
Rozděleni svobodou. Unikátní projekt Českého rozhlasu zkoumá českou společnost
Česká společnost je křehká, zjistil průzkum Českého rozhlasu. Projekt Rozděleni svobodou startuje ve středu a nabídne reportáže i debaty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.