Sednete si před mikrofon, rozsvítí se červená a jste doma i po patnácti letech, vzpomíná hlasatelka Eva Mudrová na rok 1990
Pražský rozhlas slaví sedmadevadesáté narozeniny, dobíhají také oslavy devadesátého výročí ostravského studia. U jeho mikrofonu působila od roku 1952 paní Eva Mudrová. Šedesátá léta byla skvělá éra, Ostrava měla znamenité reportéry, vzpomíná. Za okupace v rozhlase fungovala štafeta, spojení všech rozhlasů celého Československa. Redaktoři nám přinášeli reportáže a my jsme je zprostředkovávali. Major Štěrba z Příboru nám předal vyznamenání za statečnost.
Související
-
Vysíláme už skoro sto let. Poslechněte si speciální program k výročí a pobavte se malým kvízem
Co se vysílalo v den smrti TGM v roce 1937 nebo v den pohřbu Heydricha v roce 1942? Poslechněte si, jak se za 97 let proměňovalo vysílání Českého rozhlasu.
-
Jak začalo Pražské povstání a jakou roli v něm hrál Český rozhlas?
Poslechněte si rozhlasovou rekonstrukci klíčových událostí prvního dne Pražského povstání a bitvy o rozhlas.
-
Rozděleni svobodou. Unikátní projekt Českého rozhlasu zkoumá českou společnost
Česká společnost je křehká, zjistil průzkum Českého rozhlasu. Projekt Rozděleni svobodou startuje ve středu a nabídne reportáže i debaty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.