S Břetislavem Rychlíkem o dokumentárním filmu

28. srpen 2011
Výzvy přítomnosti

Zachytit svět kolem nás tak, abychom pronikli za jevovou stránku věcí, je nesmírně těžké. Daří se to dobrým spisovatelům a filmařům. Dokumentární film má leckdy možnost proniknout hlouběji než film hraný, neboť není zatížen dějem, čas v něm může plynout pomaleji a tvůrce může zprostředkovávat divákovi to, co se slovy vyjádřit nedá.

Jedním z filmařů, které zajímá i duchovní rozměr lidského bytí, je režisér, herec, scénárista a dokumentarista Břetislav Rychlík. Následující rozhovor vznikl na faře v Holostřevech u Stříbra, kde byl Břetislav Rychlík hostem tamější komunity Noe.

autor: Petr Vaďura
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko