Pro Natálii Bagárovou je muzika první volbou

21. duben 2018

Šestnáctiletá zpěvačka Natálie Bagárová pochází ze známé brněnské muzikantské rodiny. Podobně jako její sestra Monika Bagárová se chce jednou živit zpěvem, přesto myslí i na zadní vrátka. Poví nám i to, jaké je to žít vedle slavné sestry.

„Je to docela sranda. Sestra se mě ptá na to samé: Jaké to je mít slavnou sestru? Jak se cítíš? V podstatě je to stále stejné. Má to ale i nějaké výhody. Dává mi velkou zkušenost. Pořád je to jinak moje sestra jako tenkrát, ještě před tím, než šla do SuperStar. Určitě je tam rozdíl v tom, že je trošičku někým jiným. Hlavně má velkou zkušenost, podle mě už je na jiném levelu. Dává mi hodně inspirace a předává mi hodně zkušeností,“ říká Natálie a dodává, že je pro ni důležité prosadit se na hudební scéně bez talentových soutěží.

„Jsem zastáncem toho, že bych si chtěla cestu vybudovat sama. Nevím ani, jak by vůbec reagovali na to, kdybych tam přišla po sestře ještě já. Samozřejmě, taťka mě vede k romské muzice, RnB i jazzu. To jsou základy, na kterých jsem vyrůstala. Určitě mě baví i novodobější muzika. Přeci jen, jsem mladá a poslouchám i něco jiného.“

Hudba, ale i důraz na vzdělání

Vyrůstala v muzikantském prostředí. A přestože je pro ni hudba vším, stejně tak je pro ni podstatné vzdělání.

„Právě, že jsme Bagárovci, jako rodina, je tam muzika už od základů. Taťka nás k tomu vedl a my jsme u toho už zůstaly. Muzika byla na prvním místě, co bychom chtěly v životě dělat. Budu se věnovat zpěvu, ale kdyby náhodou, je určitě dobré mít něco, co bude jako náhradní. Studuju hotelnictví. Jsem v prvním ročníku. Chtěla bych se tomu určitě věnovat. Protože nikdy nevím, co se může v životě stát, je dobré mít něco náhradního.“

Natálie by ráda natočila singl se svou sestrou Monikou.

„V podstatě je to můj velký sen. Pomalinku na tom pracuju, protože teď jsou pro mě přednější jiné věci, a to je škola, abych to hlavně dodělala a měla to všechno za sebou. Mám sen se určitě posunout a zpívat a koncertovat a nahrávat videoklipy. Doufám, že to půjde.“

Natálie si uvědomuje, že prosadit se na hudební scéně není zrovna jednoduché. Hudební styl, ve kterém by se našla, stále ještě hledá. Přesto má jasno, že nepůjde o žádnou alternativu.

„Nejlepší je, aby si člověk našel něco, co nikdo jiný nemá, a tím by se měl prosadit. Je tu hodně umělců, kteří dělají jednu stejnou věc. Myslím si, že když se člověk najde v tom, co nikdo nemá, je to pro něj velké plus.“

Rodinný tým

Natálie zdařile přezpívala píseň od arménské zpěvačky Lilit Hovhannisyan. Text Miri dajori jí do romštiny napsala její teta Barbora.

„Je to zpěvačka, kterou jsem našla na YouTube. Je úžasná. Mám moc ráda její muziku. Je to cover, který jsem nazpívala. Text mi vytvořila moje teta Barbora Bagárová. Tety píšou texty, hudbu tvoří můj taťka. A celkově se na tom podílí hodně lidí z naší rodiny. Rodinný tým.“

Mladá zpěvačka prozrazuje, co dalšího pro své fanoušky připravuje.

„Teď právě budu nahrávat jednu písničku, opět romskou. Myslím si, že je to písnička, která mi nějak sedí, ke které mám blízko. Je to cover, ale další písničky, které mám v plánu, už nejsou cover. Jsou to věci, které jsem textově napsala já. Jinak, hudbu budu muset taky vytvořit, společně s tatínkem a s rodinou.“

autor: Rena Horvátová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.