Překvapivá volební účast, téma migrace a vnitřní bezpečnosti. Jak dopadly volby v Německu? Poslechněte si povolební speciál

V Německu skončily předčasné parlamentní volby. Podle prognóz zvítězila opoziční konzervativní unie CDU/CSU. Posílila protiimigrační Alternativa pro Německo. Výrazně naopak oslabila SPD kancléře Olafa Scholze. Jak obtížné bude sestavení nové vlády? Jak vítězství CDU/CSU ovlivní česko-německé vztahy? A zakročí nová vláda razantněji v otázce azylové politiky a vnitřní bezpečnosti? Poslechněte si čerstvé informace z volebních štábů nejsilnějších stran. Moderuje Jan Pokorný.

Hosty povolebního speciálu byli:

  • Bára Vránová, reportérka ČRo;
  • Václav Jabůrek, stálý zpravodaj ČRo v Berlíně;
  • Tomáš Havlín, zvláštní zpravodaj ČRo;
  • Ondřej Krutílek, europoslanec za ODS, člen parlamentní skupiny Evropských konzervativců a reformistů;
  • Ondřej Kovařík, europoslanec za ANO, člen skupiny Patrioti pro Evropu;
  • Jan Rafaj, prezident Svazu průmyslu a dopravy;
  • Filip Nerad, vedoucí zahraniční redakce ČRo;
  • Jakub Eberle z Institutu mezinárodních studií FSV UK.
autoři: Jan Pokorný , opa
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.