Polední publicistika: Prezident Pavel na Ukrajině. Slintavka a kulhavka na Slovensku. Trump a ministerstvo školství. Festival Jeden svět

Poslechněte si celou polední publicistiku s Tomášem Pancířem
Jak důležitá je pro Ukrajince návštěva českého prezidenta ve chvíli, kdy Rusko pokračuje ve vzdušných útocích? Co všechno bude potřeba udělat, aby se k nám ze Slovenska nedostala slintavka a kulhavka? Podaří se Donaldu Trumpovi opravdu zrušit federální ministerstvo školství? A co čeká návštěvníky festivalu Jeden svět, který se z Prahy přesunuje do regionů?
Hosty Tomáše Pancíře jsou:
- Vojtěch Boháč, šéfredaktor serveru Voxpot;
- Marek Výborný, ministr zemědělství z KDU-ČSL;
- Milan Slezák, komentátor Českého rozhlasu;
- Lenka Lovicarová, výkonná ředitelka festivalu Jeden svět.
Související
-
Prezident Pavel je na Ukrajině. Z Moldavska dorazil do Oděsy, Rusko na oblast zaútočilo drony
Prezident Petr Pavel je na návštěvě Ukrajiny. Jeho cesta nebyla z bezpečnostních důvodů zveřejněná předem. Petr Pavel na Ukrajinu přijel z návštěvy sousedního Moldavska.
-
Zrušení ministerstva školství nebude pro Trumpa jednoduché. Důležité agendy mu zatím zůstanou
„Ministerstvo školství bude mnohem menší než dnes,“ uvedla mluvčí Bílého domu Leavittová. Navíc zmínila, že ministryni školství Lindě McMahonové nařídila, aby „agenturu výrazně minimalizovala“.
-
Slovensko má slintavku a kulhavku ve třech chovech. Nákaza se v zemi potvrdila poprvé po půlstoletí
Zvířata v zasažených chovech budou utracena. Česko ve čtvrtek kvůli podezření na nákazu za hranicemi ohlásilo zákaz dovozu zvířat z Maďarska a ze Slovenska.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kůrovec na Šumavě už nestraší, experiment skončil. Divočina je realitou, říká ředitel národního parku
-
Americký prezident Trump obrací svět naruby. A Čína cítí příležitost pro ‚Novou hedvábnou stezku‘
-
Roztržka fanoušků a kustoda Komety v Karlových Varech: vedení extraligy zahájilo disciplinární řízení
-
Za většinou zakázaných knih v USA stojí státy Florida a Iowa. Velkou roli hraje náboženství, říká odborník