Pokud se přístup vlády nezlepší, odcházíme, říká o situaci na Hlavním nádraží šéf dobrovolníků
18. květen 2022
Na Hlavním nádraží v Praze přespávají stovky lidí z Ukrajiny. V Troji vzniklo stanové městečko, ale odchází do něj jen menšina běženců.
„Situace má jediné řešení – zapojit Správu uprchlických zařízení ministerstva vnitra, aby našla ubytovací kapacity. Má na to pracovníky i rozpočet,“ říká ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek. „Pokud se nedůstojná situace nezlepší, z operace odcházíme a předáváme ji státu. OPU nemůže suplovat ministerstvo vnitra,“ dodává.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Pavel s Babišem se na složení delegace na summit NATO neshodli. Premiér chce stále jet bez prezidenta
-
Kampaň zakončil fotografií s Putinem, říká o novém bulharském premiérovi expert ze Sofijské univerzity
-
Čerpání výdajů na čistou obranu? Výrazně pod dvě procenta HDP, plyne z interního dokumentu ministerstva
-
Přijmeme nezbytná opatření stejně jako v roce 2022, zní z Komise k obnovení zemědělských dotací Agrofertu