Petr Fiala: Voliči nás vnímají jako alternativu k hnutí ANO

Příští parlamentní volby budou o tom, že se voliči budou rozhodovat mezi tím, zda Českou republiku povede hnutí ANO, nebo ODS. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to říká předseda ODS Petr Fiala, podle kterého občanští demokraté výrazně posílili na komunální úrovni a voliči oceňují jejich politiku.

„Ukázali jsme, že hnutí ANO není neporazitelné, není absolutním vítězem všech typů voleb. Všechny čísla dohromady ukazují, že úspěch ODS ve volbách je zjevný,“ vysvětluje Petr Fiala.

Chceme být součástí EU, ale potřebujeme se podílet na reformách.
Petr Fiala

Dodává také, že se ukazuje, že hnutí ANO nebude absolutně ovládat českou politiku a jeho alternativou je pro ně ODS. „Musíme pracovat na tom, aby alternativa byla silnější, aby byla nejenom politická a programová, ale aby byla skutečně i mocenská,“ dodává.

Poslanecká sněmovna hlasovala o vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka v případě jeho obvinění za pomluvu. Z poslaneckého klubu ODS pro vydání hlasovalo 10 poslanců včetně Petra Fialy, ostatní se buď zdrželi, nebo hlasovali proti.

Miroslava Němcová: Na Pražský hrad nepůjdu. Laťka spadla na samotné dno

Miroslava Němcová

Poslankyni ODS Miroslavě Němcové se nelíbí celkový výkon úřadu prezidenta republiky, ať už je to zahraniční politika, dělení společnosti nebo stupňující se výpady proti novinářům. To vše jsou důvody, proč ani letos nepůjde na Pražský hrad na slavnostní ceremoniál 28. října.

„V tomto případě máme volné hlasování, je to otázka posouzení, svědomí, míry závažnosti jednotlivých poslanců, to se musí respektovat,“ nastiňuje.

Šéf občanských demokratů také zdůrazňuje, že vystoupení Zdeňka Ondráčka ho nepřesvědčilo o tom, že by měl hlasovat pro jeho nevydání. „Poslanec Ondráček postrádá míru sebereflexe a určité pokory,“ uzavírá.

autoři: Marie Bastlová , prh
Spustit audio