Olympijský rok plavce Arnošta Petráčka
Místo dohmatu protíná cíl hlavou. Jak sám sebe popisuje paralympijský plavec Petráček?
„Mám nevyvinuté paže, obě pažní ruce mi chybí. Pak mám po dvou operacích kolena; levou nohu mám trochu vytočenou doleva, pravá je rovnější,“ popisuje své limitace plavec Arnošt Petráček, kvůli nimž v bazénu nepoužívá klasický dohmat. Dá se jeho technika označit jako „dohlav“? „Na tréninku dohmatávám spíš ramenem. Na závodech se to ale samozřejmě nesmí, takže se na nich zaměřuji hlavně hlavou,“ říká paralympionik, který by se rád vykoupal se zlatem v českobudějovické kašně.
Související
-
Kiteboarding může dělat každý. V Brazílii se mnou jezdil 80letý pán, potvrzuje Paula Novotná
Představte si, že při pouštění draka nestojíte na louce, ale na prkně klouzajícím po mořské hladině. Paula Novotná je vítězkou Světového poháru v kiteboardingu.
-
Olympiáda se změnila, uspět na OH je jednodušší než na mistrovství světa, říká kajakář Přindiš
Za necelý rok začnou v Tokiu olympijské hry. „Je to velká meta, pro nás kajakáře je hodně tvrdé se tam dostat. Udělám pro to maximum,“ slibuje kajakář Vít Přindiš.
-
Mít jakoukoli medaili z olympiády nebo paralympiády je úžasné, říká paralympijský vítěz Petráček
Hosty Radiožurnálu byli Arnošt Petráček, čerstvý držitel zlaté medaile z paralympijských her v Riu, a také jeho osobní trenér Jiří Filip. O zlatou medaili Petráček ...
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.