Očkování v Česku prakticky skončilo, vláda se vydala opačným směrem, kritizuje Kubek
Varianta koronaviru omikron se zdravotníkům nevyhnula. Jaká je situace v nemocnicích? „Zátěž zdravotníků je veliká, naštěstí díky vysoké míře proočkovanosti jsou průběhy onemocnění mírné,“ přibližuje prezident České lékařské komory Milan Kubek, který také upozorňuje na to, že zájem o očkování u lidí v Česku je minimální. K tomu podle něj přispělo vládní rozhodnutí o zrušení vyhlášky o povinném očkování nebo to, že se lidé do hospody dostanou i bez očkování.
Související
-
Antigenní testy a omikron: testujte se později od kontaktu a raději opakovaně, radí vědci
Správně provedený antigenní test označí člověka nakaženého omikronem jako covid pozitivního, ale v počátcích nákazy má problém správně určit. Jak si poradit?
-
Ve skladech leží nevyužité protilátky za desítky milionů. „Není to chyba krajů,“ říká hejtman Kuba
Pandemii dominuje varianta omikron, nemocnicím ale zůstaly monoklonální protilátky na léčbu delty. „Situaci musíme řešit centrálně,“ myslí si hejtman Martin Kuba.
-
Smejkal: Neudělejme pošesté stejnou chybu. Tvrdit, že omikron zdravotnictví nezahltí, není odpovědné
Vláda zvažuje rozvolňování protiepidemických opatření. Děje se tak v Dánsku, Velké Británii, Francii a jinde. Pročkovanost u nás je ale nižší než v těchto zemích.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.