Neděle ve znamení kritiků

7. červenec 2002

Dny kritiků Variety Dnes začíná dvoudenní přehlídka filmů, které v loňském roce nejvíce zaujaly kritiky prestižního časopisu Variety. Už popáté tak mají diváci možnost vidět kolekci evropských filmů, mezi nimiž letos nechybí ani český zástupce Michálkovo Babí léto. Doporučit jen některé z promítaných titulů není v našich silách za shlédnutí totiž stojí všechny!

Kdo dnes soutěží? Další dva soutěžní snímky se dnes promítají ve Velkém sále hotelu Thermal německý film režisérky Caroline Linkové Nikde v Africe (Nirgendwo in Afrika) natočený podle předlohy Stefanie Zweigové vypráví o německé rodině, která v roce 1938 utíká z válkou ohrožené Evropy do Keni, kde je ale život stejně málo idylický jako všude jinde.

Japonský snímek režiséra Jinsei Tsudjiho Rodinné pouto (Filament) je příběhem jedné netradiční rodiny otce, který se v noci převléká za ženu, jeho syna, který je členem pouličního gangu, náměsíčné dcery, která se právě rozvedla s mafiánem a matky, která se do rozpadající se rodiny po deseti letech vrací.

Bláznivý příběh o zoufalém filmovém režisérovi, který udělá cokoliv, aby sehnal peníze na svůj další film, má názey Britney Baby, ještě jednou a na festival ho přijel v sekci Fórum nezávislých osobně uvést nizozemský režisér Ludi Boeken. Ludi Boeken byl válečným korespondentem pro VARA TV a BBC a poté se věnoval filmové produkci. Jeho celovečerní debut je charakteristický satickým pohledem na média i na nezávislý film.

autoři: mkp , jul
Spustit audio