Naše planeta umírá, ale šanci stále máme, míní cestovatel Vopěnka
Chille, Antarktida, Velikonoční ostrovy nebo liberecká kasárna v roce 1986. I na taková místa zavádí čtenáře spisovatel a cestovatel Martin Vopěnka v knize Přežít civilizaci, kde popsuje své cesty od 80. let do současnosti. „Je to kronika doby i mého života,“ říká cestovatel, který cítí za planetu velkou bolest. „Vidím to jako velké neštěstí, ale nevede to můj život k depresi,“ vysvětluje. Rád by se vrátil například do rumunských hor, vzpomíná i na antarktické dobrodružství.
Související
-
Sahara je nejkrásnější, když jsou vidět hvězdy nebo když se budí den, tvrdí průvodce pouští
Úspěšný podnikatel Martin Černohorský se před sedmi lety rozhodl, že se musí věnovat něčemu jinému. Teď dělá průvodce na největší poušti na světě.
-
Z dálky naše cesta vypadala lépe než z blízka, říká jachtařka, která na 2 měsíce uvízla v Karibiku
Vypadalo to jako klasická dovolená Kateřiny Staňkové a její rodiny na lodi v Karibiku. Celá cesta se jim ale kvůli koronaviru protáhla na dva měsíce.
-
V Indonésii žijí všechna náboženství pohromadě a vzájemně se respektují, všímá si Roman Zach
Známý herec nedávno natočil šestidílný dokument Hledání ztracených světů na ostrovech Indonésie. Co z různorodých zážitků s místními lidmi ho zaujalo? A chce se tam vrátit?
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.