Na Spejblovi, Hurvínkovi a Máničce je vidět, co znamená rodina, říká ředitelka divadla Spejbla a Hurvínka
První gramofonové nahrávky Spejbla a Hurvínka vyšly před 90 lety. Loutka pana Spejbla oslaví stovku. Co při té příležitosti chystá Divadlo Spejbla a Hurvínka? Hostem Michaely van Erne je ředitelka divadla Denisa Kirschnerová.
Související
-
Mám ráda role, které přinášejí naději, přiznává Vilma Cibulková
Na divadle nejvíce miluji, když nevíte, zda se máte smát nebo plakat, říká Vilma Cibulková, která se těší na divadelní zpracování knihy Kočka Georgese Simenona.
-
Suchý vzpomíná na založení divadla Semafor: Se Šlitrem jsme se hrozně rádi uráželi
Písničky, které píšu, nemají s mou životní situací co do činění, přiznává Jiří Suchý. Co nám přineslo 30 let svobody? A o co jsme přišli?
-
Herec Klepl: Když jsem smutný, je to na mně vidět už zdálky. Mluvím ze srdce a ze sebe
Mám pocit, že na scéně prožívám svůj život, říká Bohumil Klepl. Lucii Výborné se svěřil, že je občas nervózní dědek. Proč se chce vrátit k loutkám? A co nová hra Polibek?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová