Na Hedvábné stezce nejsou na stopaře zvyklí, popisuje cestující blogger Lost Czech Man
„Cestovatelé jsou legendy, které si něco plánovaly,“ odmítá vznešené označení „tulák“ z Pardubic Martin Půlpán, který sebral batoh a na rok a půl vyrazil kolem světa. Ve které destinaci je nejvýhodnější si nechat spravit boty? A jak se stopuje po Asii? „Jednou mě posadili do autobusu plného důchodců, kteří pět hodin zpívali karaoke. Kdybyste chtěl někoho mučit, tak mu pět hodin pouštějte čínské karaoke,“ směje se. Co bylo na cestě nejnákladnější a bez čeho se nedá obejít?
Související
-
Dobrodruh nejsem, vždy mě k tomu dovedly okolnosti, směje se Petr Holeček z Tatry kolem světa 2
Tatra je jedna z nejdéle vyráběných značek aut, je za ní vědění našich předků a velká originalita, zamýšlí se Petr Holeček. V Angole jsem na ni spoléhal a vždy mě podržela.
-
Osudový Írán. Boj s pustou solnou plání členové expedice vyhráli, nakonec je porazila tajná policie
Írán znamenal pro členy výpravy Tatra kolem světa 2 náročnou zkoušku. Museli se postavit nejen solné pláni a vnitřním rozporům, ale i íránské tajné policii.
-
Chceme ukázat, jak to vypadá v zemích, kde byla válka, říká o motorkářském cestopisu Písařík
Martin Písařík se v motorkářském cestopisu Po jedné stopě chystá i do zemi po válce. „Líbí se mi, když po nějaké totální destrukci znova začíná fungovat systém,“ říká.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.