Měli bychom hledat odpovědi na otázku, do jaké míry se svět promění, shodují se laureáti ceny Ferdinanda Peroutky
Cenu Ferdinanda Peroutky 2020 získali redaktor Petr Koubský z Deníku N a Daniel Stach z České televize. „Mým cílem je ukázat lidem, že je zajímá něco, o čem nevěděli, že je to zajímá. Bourat předsudky tím, že předvedu vědu jako něco úžasného,“ vysvětluje Koubský. „V Hyde Parku se nevěnujeme pouze tvrdé vědě, ale také těm, kteří bojovali za svobodu ostatních. Chceme představit různé úhly pohledu,“ doplňuje Stach. „A pandemie přinesla spoustu všednodenních hrdinů,“ myslí si.
Související
-
Normou je urážet, slova ztrácejí váhu, pozorujeme rozpad pravidel, popisuje Moravec proměnu médií
Technologicko-globální svět se zásadně mění, píše Václav Moravec ve své knize Proměny novinářské etiky. Jak se s touto proměnou vyrovnávají novináři?
-
Dobrý fotožurnalista přichází s příběhy, které mohou zlepšovat situaci, myslí si profesor
David Campbell je spisovatel, profesor, producent a ředitel pro osvětu nadace World Press Photo v Amsterdamu. Jak vnímá budoucnost fotožurnalistiky nebo zahlcenost obrazem?
-
Je důležité ptát se po podstatě věcí, soudí Janek Kroupa
Český rozhlas získal novou posilu. Tou je Janek Kroupa, známý novinář, který v rozhlasu zaštítí připravovaný projekt v rámci investigativní žurnalistiky. Ten je pri...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.