Pro Český rozhlas Plus moderuje pořady Laboratoř, také připravuje pořad Téma dne nebo Souvislosti.
Rozhlasové profesi se věnuje od roku 1996 po studiu učitelství biologie a chemie v Praze a ročním mediálním kurzu ve francouzském Angers.
Začínala na ČRo 6 – Rádiu Svobodná Evropa, 7 let působila na BBC v Praze a v Londýně, pak opět v Českém rozhlase.
Kromě hlavní – moderátorské profese – má zkušenosti z řady reportážních cest, stáží v britském, francouzském a německém rozhlase, ze studijních pobytů v evropských institucích a v USA.
Od začátku profesní dráhy se věnuje popularizaci vědy, v posledních letech prohlubuje svůj zájem o sociální média. Je absolventkou kurzu digitálního marketingu na Columbia Business School.
Příležitostně natáčí rozhlasové dokumenty, mimo jiné v Německu, Švýcarsku, na Ukrajině, v Namibii, na palestinských územích a v Izraeli.
Volný čas věnuje hudbě, sportu a práci s dětmi.
Všechny články
-
All inclusive na ledu. Vědci natočili skrytý život ledních medvědů s mláďaty
I když se lední medvědi umí pohybovat po celé Arktidě a jejich populace nejsou úplně izolované, zůstávají ohroženým druhem a symbolem klimatické změny.
-
Kyberkriminalita, lepší předávání informací a digitalizace. To jsou úkoly pro Bradáčovou, míní Zeman
Bradáčová nastupuje do pozice nejvyšší státní zástupkyně. Ke svým prioritám řadí boj s korupcí a přeje si reformu státních zastupitelství, místo čtyř stupňů by zůstaly tři.
-
Kvůli tradiční medicíně ubývá luskounů, pomoci může jejich genetický kód
Luskoun krátkoocasý patří ke kriticky ohroženým druhům, podobně jeho příbuzný luskoun ostrovní. Pomoci chránit je může to, že vědci přečetli celý jejich genom.
-
Velryby šíří v oceánu potřebné živiny. Vypouštějí je spolu s močí
Moč velryb obohacuje oceány o živiny. Zvířata je načerpají v produktivních antarktických oblastech a dokážou takto vyvážet například dusík nebo fosfor do tropů.
-
Bojím se, že není dlouhodobé řešení pro Svobodnou Evropu. Sehnat financování je těžké, říká redaktor
Česko hledá v Unii politickou podporu pro pokračování Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL). Musíme počkat, jak dopadne hlasování v Kongresu, říká Petr Brod.
-
Expertka: Zelení získají 100 miliard eur na boj proti změnám klimatu. Ústupky Merze jsou přiměřené
Zeleným se také podařilo prosadit, že cílem investic bude uhlíková neutralita do roku 2045,“ říká v rozhovoru Českého rozhlasu Plus politoložka Kateřina Smejkalová.
-
Nová protéza ruky je citlivější než jiné. Dokáže otočit klíčem i vnímat bolest
Biomedicínští inženýři z univerzity Johnse Hopkinse vyvinuli novou robotickou ruku. Pohyb každého prstu řídí elastické klouby. Podněty jí dává umělá inteligence.
-
Landovský: Ukrajina zná svou historii i ruskou věrolomnost. Přesto teď usiluje o přerušení bojů
Spojené státy obnovily vojenskou zpravodajskou pomoc Ukrajině. Washington tím na jednání v saúdskoarabské Džiddě ocenil ochotu Kyjevu přijmout návrh na příměří s Ruskem.
-
AI někdy halucinuje a nerozumí kulturnímu zázemí. V tom je stále ve výhodě člověk, říká expert Hajič
„Chceme, aby minimálně pro všechny evropské a okolní jazyky ty modely fungovaly velké jazykové modely neboli AI stejně dobře,“ říká koordinátor projektu OpenEuroLLM.
-
Pestrý les lépe ukládá uhlík. Vědci to přirovnávají k pojištění v přírodě
Lesy, ve kterých žije aspoň pět druhů stromů, mají mnohem větší kapacitu ukládat uhlík než monokultury, třeba les plný smrčků.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »