Lékař národního týmu o zraněných: Chlapík trénoval, u Chytila jsme ubrali a u Sedláka pokračujeme v léčbě

17. květen 2023

Česká hokejová reprezentace má na mistrovství světa dalšího zraněného hráče. Na seznam přibyl útočník Lukáš Sedlák, který nebyl na středečním tréninku. Lékař národního týmu Antonín Chochola promluvil o stavu hráčů pro Radiožurnál Sport.

Jaký je zdravotní stav Lukáše Sedláka?

Lukáš utrpěl v zápase s Lotyšskem poranění v dolní polovině těla, takže dostal dva dny volna. Pokračujeme v jeho léčbě a uvidíme, jak se bude vyvíjet jeho zdravotní stav a podle toho bude zařazen dál do turnaje.

Dá se predikovat, kdy by se mohl vrátit na led?

V současné době to přesně nevíme. Budeme se rozhodovat dál podle aktuálního stavu.

Co Filip Chytil?

Filip Chytil měl po včerejším tréninku bolesti v oblasti obličeje, proto jsme jeho zátěž ubrali. Dnes nebyl s týmem na ledě, ale zítra se opět připojí k týmu a začne trénovat.

U něj se dá očekávat, že by se mohl vrátit do turnaje?

Uvidíme podle aktuálního zdravotního stavu, ale předpokládáme, že by se měl vrátit zpět do turnaje.

A Filip Chlapík? Dostane zelenou, aby se mohl zařadit do sestavy?

Filip Chlapík dnes absolvoval trénink v plné zátěži, projevují se u něj následky zranění z prvního utkání, ale ten stav není nijak závažný.

Ve středu poprvé trénoval bez obličejového krytu Jiří Smejkal. Bude to tak i v zápase?

Ano, dohodli jsme se, protože Jirka už má minimální bolesti. Má chránič zubů, takže bude pokračovat v dalších zápasech bez celoobličejové masky.

autoři: Petr Kadeřábek , mim
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.