Last minute zájezdy budou letos za méně atraktivní ceny, upozorňuje zástupce cestovních kanceláří

16. červen 2022

Češi si letos navzdory inflaci chtějí užít dovolenou, zájem o zájezdy je po dva roky trvající covidové pandemii vysoký, potvrzuje Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Turisty ale letos můžou potkat nečekané překážky. Některá evropská letiště včetně pražského mají například po pandemii nedostatek personálu, některé aerolinky zase kvůli nedostatku zaměstnanců ruší lety. V některých zemích také stále platí protiepidemická opatření. Co byste neměli podcenit?

„Jsou země, které regulace mají. Stále se to vyvíjí a mění. Je dobré se těsně před cestou znovu na to podívat, abyste nebyli překvapeni, že vás někde někam nepustí,“ doporučuje Jan Papež. „Lidé jsou také překvapeni čekáním na letištích, dlouhým odbavením, změnami letů. Na letišti buďte raději 3 hodiny před odletem,“ radí.

Dopad všudypřítomného zdražování se zatím na zájmu o zájezdy neprojevil. „Zdá se, že lidé se inflací začnou zabývat až po návratu z dovolené a že si řekli: Ještě si letos užijeme dovolenou tak, jak jsme si to představovali. Uvidíme, jak se to projeví na podzim, v zimě a v příští sezóně,“ potvrzuje Jan Papež.

Inflace už letos ale ovlivní nákupy zájezdy na poslední chvíli. Last minuty budou určitě za méně atraktivní ceny, protože budou využívat kapacity, které už cestovní kanceláře nakoupí za nové ceny, ne za ty, které měly kontrahované v minulosti,“ dodává.

autoři: Jiří Chum , vma
Spustit audio

Související