Kvalifikace na mistrovství světa? „Nejlépe je na tom Švédsko. Šanci ale máme,“ říká bývalý útočník
Hostem Ladislava Hampla v sportovní talkshow Na place je bývalý fotbalový útočník a vedoucí reprezentačního mužstva Tomáš Pešír. Jak obtížné bylo dostat se do prvního týmu Slavie Praha? Se kterým trenérem se mu nejlépe spolupracovalo? Na kterého spoluhráče nejvíce vzpomíná? A jak jsou na tom hráči nejvyšší české fotbalové ligy s finanční gramotností? Poslechněte si celý rozhovor!
V baráži o postup na mistrovství světa máme Švédsko a pokud bychom postoupili, tak narazíme na Rusko, nebo Polsko. Kdo si myslíš, že tam na nás bude čekat?
Je to tak, že i když prohrajeme se Švédskem, tak máme povinnost odehrát to druhé utkání. Stoprocentně to tedy bude Rusko, nebo Polsko a buď to bude boj o mistrovství světa, nebo přátelák poražených.
Osobně si myslím, že sportovně je na tom nejlépe Švédsko. Šanci ale máme. Polsko mám docela zmapované, protože jsem tam tři a půl roku žil, mám tam spoustu kamarádů, se kterými jsem v kontaktu. Poláci mají takový syndrom, nechci nic zakřiknout, že když o něco jde, tak jim to většinou nejde. Ze strany fanoušků je na ně o hodně větší tlak než na nás.
Čtěte také
Rusko je nevyzpytatelné, je to velká země, velké možnosti, ale nejlepší je Švédsko. Tipuji, že když porazíme Švédsko, tak poletíme do Ruska.
Máš dojem, že Švédsko je lepší se Zlatanem, nebo bez něj?
Upřímně jsme o tom mluvili. Je to hráč, který je nadstandardní. Může rozhodnout zápas, ale může svému týmu také hodně ublížit. Hrát nebude, protože má karty a osobně mě mrzí, že ho neuvidím na vlastní oči.
Jak teď pracujete v komunikaci před baráží? Voláte si s hráči? Blíží se totiž zimní olympijské hry a zjistili jsme, že komunikace u národního týmu není úplně dobrá.
Sledoval jsem kauzu hokejistů. Úplně nevidím jako velkou tragédii to, že tým nebyl v kontaktu s 50 hráči širší nominace. Myslím si, že my to také neděláme. Co se týče komunikace s hráči, jak hrají, koho si trenér vybere je v gesci manažera a jde to mimo mě. Já maximálně napíšu klukům, pogratuluji jim, když se jim podaří zápas, zavolám si s jedinci a dál to neřeším.
Řeším teď hlavně zápas ve Švédsku, kam v neděli odletím na inspekci. To je moje role. S hráči komunikuji směrem k Rusku, protože musíme poslat spoustu podkladů směrem k vízům, kdybychom tam náhodou letěli. Hráčů je asi 55, takže nastává kolotoč.
Související
-
F-evoluce pomohla, ale musí pokračovat. Očistit fotbal nebude jednoduché, myslí si Suchopárek
„Situace je ve stadiu, kdy to horší být nemůže. Snad fotbal prozře, budou tvrdé postihy a lidé si uvědomí, že to nemůžou dělat donekonečna,“ říká trenér reprezentace U21.
-
Zahrát si proti staré gardě Realu Madrid by byl sen, říká zakladatel Real Topu Praha
„První zahraniční zápas bude v Anglii v Sheffieldu. Domlouvá nám to Dan Pudil, který tam po kariéře zůstala a žije tam. Už se to rýsuje,“ popisuje Alexandr Smita.
-
Rozhodcovství v Česku není v dobré kondici. Jsou tady ale kluci, kteří mají potenciál, tvrdí Příhoda
Co říká předseda Komise rozhodčích FAČR na českou fotbalovou reprezentaci a její šanci nominovat se na mistrovství světa? A proč ukončil svoji rozhodcovskou kariéru?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.