Fotograf Zika přibližuje cyklus Sametové stopy: Fotky znázorňují atmosféru ve společnosti
Kritérií, podle kterých se vybíraly fotografie do dokumentárního cyklu Sametové stopy, bylo více – každý z fotografů má například zastoupenou jen jednu fotku, která musí znázorňovat atmosféru společnosti, ve které se něco dělo. „Fotka musí přesahovat sama sebe,“ vysvětluje fotograf Adolf Zika, který je autorem dokumentární série mapující jednak některé ikonické obrázky, ale také osudy jejich tvůrců. Jak se do zastaveného záblesku světla dodává historický kontext?.
Související
-
Životu se musíte dívat do očí. Vyfotil jsem i svoje mrtvé rodiče v rakvi, tvrdí Antonín Kratochvíl
Fotil zblízka válku a utrpení, ale i světové celebrity. Ocenění World Press Photo získal za oboje. S Lucií Výbornou listoval ve své nové fotoknize AK47.
-
Na normalizaci zapomínáme, zve na výstavu svých fotografií z té doby fotograf Birgus
Dům U Černé Matky Boží vystavuje fotografie Vladimíra Birguse z doby reálného socialismu. Proč se na fotografiích nikdo nesměje? A jaký je vlastně jejich příběh?
-
Díky Instagramu vznikl úplně nový žánr fotografie, vysvětluje Michal Houdek
Fotograf Michal Houdek ve svém videopořadu F22 s podtitulem Fotografie nás baví zpovídá kolegy z branže zejména o technice. Jaké jsou současné trendy?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.