Na normalizaci zapomínáme, zve na výstavu svých fotografií z té doby fotograf Birgus
Tak mnoho, tak málo — to je název výstavy uznávaného českého fotografa a pedagoga Vladimíra Birguse. V Domě U Černé Matky Boží si můžete prohlédnout jeho snímky z dob reálného socialismu v Československu i v dalších zemí bývalého východního bloku. Jaký je příběh jeho snímků? A proč se na fotografiích vůbec nikdo nesměje? S Vladimírem Birgusem si povídala Zuzana Burešová.
Související
-
Jako kameramanka nemůžu plakat, říká k natáčení dokumentu o Jiřím Suchém Olga Malířová Špátová
Mnoho scén v dokumentu vymyslel Jiří Suchý sám, přiznává kameramanka dokumentu Jiří Suchý - Lehce s životem se prát.
-
Životu se musíte dívat do očí. Vyfotil jsem i svoje mrtvé rodiče v rakvi, tvrdí Antonín Kratochvíl
Fotil zblízka válku a utrpení, ale i světové celebrity. Ocenění World Press Photo získal za oboje. S Lucií Výbornou listoval ve své nové fotoknize AK47.
-
Spíš texty vyprávím, za pěvce jsem se nikdy nepovažoval, vysvětluje Mišík
Zpěvák Vladimír Mišík chystá novou desku. Vystupování před publikem k životu prý stále potřebuje. Kde hledá inspiraci k tvorbě písní a texty, které zhudebňuje?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!
Vladimír Kroc, moderátor


Zločin na Zlenicích hradě
Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...