Dermatolog prof. Petr Arenberger o vlastnostech a nemocích kůže
Kůže je náš největší orgán, přesto s ní často zacházíme macešsky. Kůže je přitom velmi vnímavá – má výbornou paměť a navíc dokáže upozornit na onemocnění jiných orgánů.
Navzdory tomu toho víme málo o příčinách a stádiích jejího stárnutí, možnostech regenerace, o původu jejích defektů i onemocnění i o tom, jak je účinně léčit. Mají na stav našeho největšího orgánu větší dopad vnější vlivy, nebo vnitřní stav našeho organismu a naší psýché? Jakými onemocněními kůže nejvíce trpí nejvíce tuzemská populace a jaké největší mýty z oblasti dermatologie jsou u nás obecně nejrozšířenější?
O tom všem bude Markéta Ševčíková mluvit v dnešním Studiu Leonardo v 16.10 s prof. MUDr. Petrem Arenbergerem, DrSc., MBA, přednostou Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.