Český rozhlas vysílá už 97 let. Projděte se s námi (nejen) rozhlasovou historií
Českému rozhlasu bylo 18. května 97 roků. Skoro celé století se z rádia denně dozvídáme, kolik je hodin, co nového se stalo nebo jaké bude počasí. Poslechněte si, jak se proměňovala podoba rozhlasových zpráv, publicistiky a reportáží. Co se vysílalo v den smrti TGM nebo v den pohřbu Heydricha? Čím se plnily Rozhlasové noviny první den druhé pětiletky v roce 1956? Jak „zlobila“ rozhlasová publicistka koncem 60. let a čím se naopak projevovala normalizační strnulost?
Kromě procházky historií rozhlasového zpravodajství a publicistiky se s Radiožurnálem můžete vydat ještě na jednu procházku – po budově Českého rozhlasu.
V minulých letech jsme vás mohli pozvat na prohlídku, letos bohužel zůstanou rozhlasové budovy zavřené. Připravili jsme proto vás alespoň virtuální Den otevřených dveří. Tak račte dál, redaktor Martin Karlík už se na vás těší.
Související
-
Jak začalo Pražské povstání a jakou roli v něm hrál Český rozhlas?
Poslechněte si rozhlasovou rekonstrukci klíčových událostí prvního dne Pražského povstání a bitvy o rozhlas.
-
Konec války 75 let poté. Poslechněte si rozhlasovou rekonstrukci klíčových událostí
Po Hitlerově sebevraždě a pádu Berlína bylo jasné, že konec války je na dohled. A tak ráno 5. května 1945 zahájil redaktor Zdeněk Mančal vysílání výzvou určenou všem Čechům