Česká hokejová reprezentace chce ukončit dlouholeté čekání na cenný kov. Podaří se to ve Finsku?

Český tým spoléhá na léčbu finským trenérem Kari Jalonenem

I když se hokejisté ze zahraničí těšili na mistrovství světa i na to, že si v šatně národního týmu popovídají česky, nevyhnou se angličtině. Je tak totiž potřeba mluvit poměrně často, když je českým trenérem Fin. A kdyby dával pokyny kouč Kari Jalonen ve finštině, úspěch by to asi těžko přineslo. Věděli jste, že Jalonen není jediný Fin u českého nároďáku? Českým hráčům to ale problémy nedělá.

Angličtina z úst Fina Jalonena teď řídí český hokejový národní tým. Dnes začíná ve Finsku mistrovství světa. Hráči si teď kromě nového herního systému musejí zvykat na to, co u české reprezentace nikdy nemuselo být. Není to sice nutně vždycky, ale i tak se v šatně mluví anglicky. Nikomu to nevadí a důležité je, aby komunikace fungovala i během utkání. To první Čechy čeká v sobotu 14. května od 15:20.

autoři: František Kuna , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.