Česká hokejová reprezentace chce ukončit dlouholeté čekání na cenný kov. Podaří se to ve Finsku?

Potřetí na velké akci oblékne dres s kapitánským céčkem Roman Červenka. Dovede tým k medaili?

Na olympijských hrách v Pekingu se mu v roli kapitána dovést českou reprezentaci k medaili nepovedlo. Teď se Roman Červenka s kapitánským céčkem na dresu pokusí o reparát na světovém šampionátu. Právě nejzkušenějšímu hráči výběru trenéra Jalonena se věnuje aktuální díl seriálu .“Červus“  jako jediný ze současného kádru byl u dosud posledního titulu světových šampionů v roce 2010. Zkušený hráč ví, že má nyní jinou roli. Cíl ale zůstává stejný, dovést český tým k medaili.

Roman Červenka, který na světových šampionátech odehrál celkem 66 zápasů a připsal si v nich kanadských 40. Ten bodově nejúspěšnější odehrál v Bratislavě 2011, kdy těžil ze spolupráce s Plekancem a Jágrem v první útočné formaci. Góly se od něj budou čekat i letos, i když ve 36 letech už je jiný hráč, než jakým byl před lety. Kapitánské céčko bude mít Roman Červenka už na třetí velké akci. Poprvé to bylo v roce 2018 na mistrovství světa v Kodani a pak ještě letos na olympijských hrách v Pekingu.

autoři: Petr Kadeřábek , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.