Česká hokejová reprezentace chce ukončit dlouholeté čekání na cenný kov. Podaří se to ve Finsku?

Český tým jede na šampionát s šesticí hráčů z NHL. Dorazí i další posily?

Hokejová reprezentace míří na světový šampionát do finského Tampere s šesti posilami z NHL. Při pohledu na minulá mistrovství světa je to počet, který nevybočuje z řady. Brankář Karel Vejmelka, obránci Radim Šimek a Filip Hronek, útočníci Dominik Simon, Tomáš Hertl a Jakub Vrána. Posledně jmenovaný už loni vyhlašoval útok na titul a svůj názor nemění. „Budu to říkat vždy, ten cíl má být jasný a hlava musí být nastavená na to, dojít si pro zlato,“ tvrdí útočník Detroitu.  

Čeští hokejisté se budou od 11. května připravovat na mistrovství světa v Tampere už v dějišti šampionátu. Po dopoledním odletu se dostanou večer poprvé na led a budou se naplno věnovat tréninku a vyladění před úvodním utkáním. Trenéři mimo aktuálně nominovaných hráčů sledují i úvodní kolo play off NHL, protože je jasné, že vypadne buď Boston s Davidem Pastrňákem nebo Carolina s Martinem Nečasem. To by znamenalo pro český tým další potenciální ofenzivní sílu. 

autoři: František Kuna , ova
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová