Bříza: Írán je spolu se Severní Koreou největším dodavatelem zbraňových systémů Rusku. Teď chce za svou pomoc něco zpátky
Spojené státy nejsou aktivní jenom směrem k Ukrajině, ale i v oblasti Rudého moře. Americká armáda v rámci své kampaně proti jemenským povstalcům Húsíům zničila ropný přístav Ras Ísá. „Cílem této operace je oslabit vliv Íránu v oblasti, useknout chapadla íránským proxy spojencům,“ vysvětluje odborník na mezinárodní vztahy Vlastislav Bříza. Co bylo cílem návštěvy saúdskoarabského ministra obrany v Teheránu? A které evropské země by měly zdvojnásobit svou pomoc Ukrajině?
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
VIDEO: ,Je to takový chlebíčkový talíř.‘ Wimbledonská šampionka Linda Nosková je hostem Radiožurnálu
-
Zdravotnické auto jelo poměrně svižně, Turek měl čas zareagovat. Na nehodě se podepsali oba, míní expert
-
Bioklimatolog: Následky sucha se postupně akumulují. Bouřky lokální rozdíly ještě zvýrazní
-
Trumpovy plány nás děsí, naše děti nesmějí zdědit boj za svobodu, říká grónská politička Hansenová