Expert: Dlouhodobě uplatňovaná cla? Ve finále by to pro americké producenty mělo znamenat zdražení
Zatímco Rusko dál útočí na Ukrajinu, Spojené státy zavedly cla. Ceny se zvyšují ve chvíli, kdy se Evropa snaží posílit svůj vojenský průmysl a obranný potenciál. Jaké dopady bude mít zavedení cel? „Domnívá-li se prezident Trump, že tím ochrání svůj vlastní průmysl, je to minimálně velice diskutabilní. V obranném průmyslu to nebude tak dramatické. Daleko větší vliv to bude mít na spotřební průmysl,“ vysvětluje bezpečnostní analytik Vlastislav Bříza.
Každý pátek se moderátor Jan Pokorný setkává s bezpečnostním analytikem Vlastislavem Břízou. Jejich tématem je nejen Evropa, ale i situace na americkém kontinentu, na Blízkém a Středním východě. Poslouchejte v pátek od 11 hodin na Radiožurnálu. Všechny díly najdete na webu nebo v aplikaci mujRozhlas.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ŽIVĚ: Češi prohrávají s Irskem 1:2, Schick snížil z penalty. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
ONLINE: ‚Jednání se vyvíjejí dobře.‘ Trump odkládá útoky na íránské elektrárny o deset dní
-
Innogy zdražuje o stovky korun. ‚Postupně se to bude pravděpodobně týkat všech dodavatelů,‘ tvrdí expert
-
ONLINE: Rusko se soustředí na válku s Ukrajinou, tvrdí Rubio. ‚Moskva pomáhá Íránu,‘ oponuje Barrot