Beru jen jednu loď a doufám, že nebudou vlny, říká před odjezdem do Paříže kanoista Martin Fuksa
Už v pátek začnou olympijské hry v Paříži. Na nich pojedou v deblkanoi bratři Martin a Petr Fuksovi společně. Stejně tak měli dorazit na předolympijskou tiskovou konferenci v Praze, ale nakonec přijeli každý zvlášť.
„My jsme jeli celou dobu spolu, ale pak jsme tam trochu v té dopravě závodili, kdo předjede koho,“ vysvětloval pozdní příjezd mladší ze sourozenců Fuksů Petr.
„Ztratil jsem ho a volal mi 100 metrů před budovou, že tam ještě není. Já jsem si myslel, že tady jsem, tak jsem mu pyšně říkal, že já už ano a počkám. A za deset minut mi volal, kde jsem. Já mu říkal, že jsem tady na místě, ale sraz už byl jinde, byli jsme z toho zmatení,“ dodal, jak ke zpoždění došlo.
V Paříži se prý nic podobného stát nemůže. „Na závodech se naštěstí pořád vidíme, takže není možné, aby mi takhle utekl. Vím, kde mám nastupovat. Tady jsem prostě zmatený, nežiju tu, takže to tady neznám,“ přiznal Petr Fuksa. Na olympijských hrách jeden druhého nepředjede, protože sourozenci pojedou společně v double kanoi. Jejich denní tréninkový program popsal starší bratr Martin.
„Ráno máme vždy dvě fáze na vodě. Jedna je takové rozjetí, poté máme hlavní trénink, kdy jezdíme úseky. Vytrvalostní, ale i nějaké rychlejší, traťová tempa na kilometr. Brácha naopak jezdí tempa na 500 metrů. Máme svoje sparing partnery, se kterými trénujeme,“ říká Martin Fuksa, který kromě doublu s bratrem pojede i na singl kanoi.
Nová loď
Na tu si nechal vyrobit úplně novou loď. Otázka ale padla na jejich počet, protože například Josef Dostál, který bude závodit také v singl kanoi na 1000 metrů má hned čtyři plavidla.
„Já jich beru šedesát. Ne, já si beru jednu loď, nepotřebuji mít šedesát lodí, jednu mám na singl, jednu na debl. Pepa to bere asi z toho důvodu, že je těžší, a když tam budou vlny, tak potřebuje ještě větší, než na které normálně jezdí. Já si beru jen jednu loď a doufám, že tam vlny moc nebudou. A druhá bude náš debl, na který jsme zvyklí,“ hodnotí Martin Fuksa.
Ten vstoupí do olympijského závodu až v druhé polovině her. Prvně s bratrem Petrem v deblu na 500 metrů 6. srpna, den poté pojede v singl kanoi trať dlouhou 1000 metrů.
Související
-
Jaký byl Olympijský rok s Ivetou Miculyčovou? Zažijte s námi její jízdu až do Paříže
„Chtěla bych se živit kolem, budu bydlet na Havaji a nebudu muset pracovat,“ smála se v časosběrném dokumentu Iveta Miculyčová.
-
Nejdřív klidný průběh, poté dramatická zápletka. Jak se Miculyčová probojovala na olympijské hry?
Vypadalo to na klidný průběh, ale nakonec kvalifikační cesta Ivety Miculyčové na olympijské hry do Paříže měla docela dramatický průběh. Poslechněte si, jak to vypadalo.
-
Miculyčová si k 18. narozeninám nadělila sporťák. Duhové auto alá chamelenon
K osmnáctým narozeninám si cyklistka Iveta Miculyčová pořídila hezký dárek. Do školy a na tréninky totiž od té doby jezdí s novým autem.