Ze svých slabin dělám silné stránky, říká Honza Pokorný alias Pokáč

28. listopad 2018

Lidé, kteří slyší jeho písně poprvé, se většinou smějí. A smála se i moderátorka Lucie Výborná. Populární zpěvák a skladatel Pokáč a především jeho písně jí totiž připomínají Ivana Mládka. A Pokáč to prý neslyší poprvé. „Většinou v hanlivém smyslu, když o mně píšou: Ha, konečně napsal něco jiného než kopii Mládka,“ směje se v rozhovoru na Radiožurnálu.

O lásce píšou všichni. A tak se Pokáč rozhodl ve svých textech zabrousit do úplně jiných vod. Před třemi lety ve vánoční skladbě zpíval, že snad letos Santa nepoletí přes Turecko, nedávno si zas vzal na paškál ministryni Taťánu Malou nebo třeba Českou poštu. A jindy si zase ironicky zafilozofuje nad tím, že v lese chybí elektrické zásuvky.

„Snažím se, aby mé songy o něčem byly. Jakmile mám zajímavé téma, je song už jen otázkou praxe. Čímž neříkám, že bude dobrý! Spíš sázím na kvantitu než na kvalitu,“ říká s notnou dávkou nadsázky v rozhovoru s Lucií Výbornou. 

Nemá smysl kutit ultra singl, který zboří hitparády. Píšu, co mě napadne, a vydávám to, co nejdřív to jde.
Pokáč

Hudba má podle něj především pobavit. I proto hrají v jeho písních prim texty. A že je jako textař skutečně talentovaný, dokazuje i fakt, že je umí psát nejen pro sebe, ale i pro jiné. Tedy na objednávku. „Na objednávku ale píšu, jen když mě to bere. Vybírám si,“ zdůrazňuje.

Napsal píseň také pro Spartu, kapelu Mirai a další. „To nejlepší si samozřejmě nechávám pro sebe,“ směje se. „I když se to asi moc nepovedlo. Loni jsem byl ve Slavících nominován, stejně jako Mirai, na Objev roku, totéž letos ve Slavících. A obojí vyhráli Mirai. Možná jsem měl texty pro ně cíleně zhoršit,“ dodává Pokáč, který se prý ze svých slabin snaží dělat silné stránky.

autoři: Lucie Výborná , als

Související