Tipy na víkend ve Zlínském kraji

11. leden 2019
Slovácké divadlo

Inscenaci Dva úplně nazí muži přichystalo na víkend Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Baťův institut zase vystavuje malovaný nábytek z tradičních venkovských interiérů.

Přes 640 tisíc lidí. Zlínská zoologická zahrada slaví druhou nejvyšší návštěvnost v historii

Pavilon slonů ve zoologické zahradě Zlín

Letos by zoo měla dokončit letní expozici pro aligátory, oplotit areál Karibuni, začít stavět další část chovného zařízení pro slony, začne i oprava střechy zámku a budování expozice pro jaguáry.

Slovácké divadlo připravilo na sobotu absurdní komedii Dva úplně nazí muži. Autorem inscenace je současný francouzský dramatik Sébastien Thiéry, v Uherském Hradišti ji režíruje Lukáš Kopecký.

Premiéra je na programu v sobotu od 19:00. Jde o hru plnou klišé, stereotypů a ustálených představ o tom, co nejhoršího se může dobře situovaným mužům stát.

Už jen do 15. ledna můžete v Baťově Institutu navštívit výstavu Dřevo jako malované. Ta představuje soubor malovaného nábytku z tradičních venkovských interiérů.

Návštěvníci tu mohou srovnávat tradiční vybavení venkovské domácnosti s odkazem na „svérázové“ vybavení městských interiérů v duchu folklorismu. Nábytkovou část doplňuje ukázka dřevěných malovaných hraček ze sbírek muzea.