Tipy na víkend ve Zlínském kraji

10. srpen 2018
Hradišťan - koncert pro hospic v Litoměřicích

Zahradníci a zahrádkáři, vyrazte do Kroměříže na výstavu Floria Léto 2018. A kdo si bude chtít užít přírodu i v jiné formě, může strávit volné chvíle v kroměřížských zámeckých zahradách. Anebo se vydejte do rožnovského skanzenu na Starodávný jarmark.

Janáček na Soláni – letošní festival letních folklorních slavností přináší nenásilné prolnutí dvou žánrů. U příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka se program festivalu obohatil o účinkující komorních sborů a orchestrů, které mají na svém repertoáru skladby tohoto autora. V pátek odpoledne se první umělci představí na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm s pozvánkou na pokračování festivalu v sobotu přímo na Soláni. Tam se bude tančit a zpívat u zvonice, v amfiteátru, ale také v kongresovém sále hotelu Soláň.

Víkendové tipy: Route 66 ve Zlíně, letní slavnosti nebo vína na zámku

Dožínky

Na tento víkend pro vás máme pozvánky na letní slavnosti, dožínky v Bulharech, ale i na akci, kde máte možnost ochutnat až sto vín z deseti zemí světa.

Arcibiskupský zámek v Kroměříži kromě reprezentačních sálů či zámeckých sbírek nabízí návštěvu půvabných zahrad a zvířat v nich žijících. Podzámecká zahrada je zdarma přístupný krajinářský park, ve kterém najdete prvky baroka i romantismu, potůčky, rybníky, sochařskou výzdobu a drobné stavby. A pokud budete v zahradě s dětmi, určitě neminete zookoutek s opicemi a minihospodářství s dalšími zvířaty.

Na kroměřížském výstavišti proběhne od čtvrtka do neděle už 42. ročník celostátní výstavy pro všechny zahradníky a zahrádkáře – Floria Léto 2018. Letošní ročník tradiční prodejní výstava nese motto Kouzlo historie – květinová procházka první republikou. V rámci oslav české státnosti vás květinová výstava zavede do první republiky, tedy do období, které symbolizuje nonšalantnost, eleganci a gentlemanství. Dámy ocení půvabnou výzdobu z květin vrcholného léta, tedy převážně z lilií, jiřin a mečíků. Mužské protějšky jistě zaujme unikátní expozice několika nádherných automobilových veteránů české výroby z 30. let. To vše za hudebního doprovodu živé klavírní hudby a swingové kapely.

Tradiční Starodávný jarmark se o víkendu uskuteční v prostorách Dřevěného městečka muzea v Rožnově pod Radhoštěm. Čeká vás na něm pestrá nabídka jarmarečního zboží s bohatým programem a atrakcemi pro celou rodinu. V sobotu bude u příležitosti konání Starodávného jarmarku vypraven historický parní vlak z Valašského Meziříčí do Rožnova a zpět. Perlou hudebního programu bude v sobotu od 14.30 Hradišťan & Jiří Pavlica.

Spustit audio
autoři: Anna Duchková, Jitka Štichauerová
  • Tipy na výlet
  • Pozvánka
  • víkend
  • tip na výlet
  • volný čas