Tipy na víkend ve Zlínském kraji

Diváci (ilustrační foto)

O víkendu můžete navštívit třeba přehlídku komorní tvorby Divadelní Luhačovice nebo se zastavit v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích, kde probíhá hudební festival.

Divadelníci z Prahy, Brna i Slovácké divadlo Uherské Hradiště vystoupí na přehlídce komorní tvorby Divadelní Luhačovice, která v lázeňském městě začíná právě tuto neděli. Všechna představení z hlavního programu se konají od 19:30 hodin, ale hosté mohou navštívit i doprovodný program, například páteční odpolední besedu s herečkou Libuší Švormovou, která je kmotrou letošního ročníku.

V areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích najdete o víkendu 52. ročník hudebního festivalu Vizovické Trnkobraní. Vystoupí kapely Kryštof, Chinaski nebo No Name, Anna K. a další. V sobotu ve 13 hodin začíná soutěž v pojídání švestkových knedlíků.

Valašské Klobouky na Zlínsku hostí o víkendu hudební a folklorní festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Ve Valašských Kloboukách bude znít hudba lidová, vážná, populární i rocková, a to v podání kapel a souborů z jižní Moravy, Slezska i Slovenska. Na programu je také chrámový koncert vážné hudby, promenádní přehlídka dechových hudeb a folklorních souborů, rockové večery, košt vína s cimbálovkami i ohňostroj.