Tipy na víkend ve Zlínském kraji

Drátenictví, to je příběh o nevyčerpatelné schopnosti člověka vyrábět nové a krásné věci
Drátenictví, to je příběh o nevyčerpatelné schopnosti člověka vyrábět nové a krásné věci

Kino Napajedla připravilo na víkend promítání filmů o sportu. Na zlínském zámku probíhá výstava obrazů Slavoje Kovaříka. Ve Valašském Meziříčí můžete navštívit výstavu skláře Ondřeje Strnadela a vsetínský zámek připravil expozici o drátenictví.

Přijďte v sobotu do Kina Napajedla ocenit milovníky sportu a extrémních výkonů. V rámci celovečerního promítání Expediční kamera 2019 tu můžete od 16 hodin vidět 6 filmů zaměřující se na sport. Na diskuzi přijde Svaťa Božák, který se věnuje vytrvalostní cyklistice a jako první český cyklista dokončil roku 2017 závod Race Across America.

Hora k půlnoci křivo protažená, pověstí je o ní nepočítaně. Radhošť není nejvyšší, ale mohutností vévodí kraji

Radhošť

Znalci tvrdí, že o žádné jiné moravské hoře není tolik pověstí a příběhů. Nejznámější je o sirotkovi v Radhošti nebo radhošťských ďúrách, tedy jeskyních.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně pořádá na zlínském zámku retrospektivní výstavu obrazů Slavoje Kovaříka. Expozice se zaměřuje předevštím na tvorbu z 50. a 60. let a některá Kovaříkova díla jsou veřejnosti zpřístupněna poprvé.

Proměny, tak se jmenuje výstava Ondřeje Strnadela v Galerii Kaple ve Valašském Meziříčí. Sklářský mistr představuje skleněné objekty, vycházející z geometrických tvarů kruhu nebo oválu, které oživuje rafinovanými deformacemi. Pověstné jsou jeho mísy, které působí jako sochařská díla a přitom zároveň mohou být i praktické.

Kraslice a drátenictví představuje výstava na vsetínském zámku. Jde o díla Pavla a Jarmily Adamcových z Vizovic na Zlínsku.

K vidění jsou více než dvě stovky malovaných slepičích, husích a dokonce i pštrosích vajíček, dále nástroje na jejich zdobení či rozmanité kraslicové motivy i desítky kraslicových veršů.Nejstarší vystavená malovaná vajíčka pocházejí z 50. let minulého století ze soukromé sbírky rodu Halových, který se podílel na obnově jejich výroby.