Tipy na víkend ve Zlínském kraji

14. červen 2018
Stylová pokladna a informační stánek

Vyrazte třeba do Holešova nebo Uherského  Hradiště. Je to 80 let od otevření Baťova kanálu.

Zámecká galerie v Holešově otevřela výstavu děl bratrů Joži a Františka Uprkových. Svébytná díla ctitelů moravské historie a představitelů českého umění reprezentují jejích vrcholnou tvorbu.

Tvorbu Joži Uprky charakterizují známé i méně známé obrazy s tradičními folklorními motivy. Po devíti letech bude navíc veřejnosti znovu představena kolekce devatenácti pastelových studií, které se na holešovském zámku náhodně našly po jeho rekonstrukci. Sbírka z roku 1917 se jmenuje Kožuchy mužské a jedná se o kresby mužských lidových kožichů z Moravy a Slovenska vytvořené technikou pastelu.

Dětský den k výročí 80 let existence Baťova kanálu si přijďte užít v sobotu od 10 hodin do Uherského Hradiště. Pro děti i dospělé budou připraveny soutěže, hry, kvízy, atrakce a také odměny.

Program potrvá do 14:00. Akci budou souběžně hostit tři nedaleko od sebe vzdálená místa. Část programu se uskuteční v areálu Povodí Moravy na Moravním náměstí, část v přístavišti u řeky Moravy a část ve Státním okresním archivu na Velehradské ulici, který se na organizaci podílí.

Zahradní slavnost her ve stylu začátku dvacátého století připravili na neděli v areálu vizovického zámku. Zájemci si zahrají například kroket, pétanque nebo badminton. Moderní sportovní oblečení můžou pánové nahradit dobovými košilemi a vestami, dámy dlouhými šaty. Chybět nebude ani pikniková louka nebo atrakce pro děti. Zájemci uvidí také vystoupení skupiny historického šermu.

  • Tipy na výlet
  • Pozvánka
  • víkend
  • tip na výlet
  • volný čas