Tipy na víkend ve Zlínském kraji

Na Pustevnách vznikají ledové sochy zvířat i staveb

Festival soch z ledu v Beskydech. Cestovatelský mišmaš v Kině Napajedla. Westernová výstava v Baťově institutu. Plesy v Uherském Hradišti a Kroměříži. 

Festival soch z ledu - Ledové Pustevny teď můžete navštívit v Beskydech. Co uvidíte? Sochy symbolizující jednotlivé světadíly, pyramidy, sfingu či Eiffelovu věž. Díla deseti českých a slovenských řezbářů budou k vidění ve dvou stanech, které sochy chrání před sluncem a případným deštěm. Organizátoři však jsou i tak odkázání na přízeň počasí, většinou však sochy v minulých letech vydržely.

Fenomén Divokého západu a westernu se u nás těší velké oblibě už od dob Rakousko-Uherska. I když byl vždy považován za pokleslý žánr, po řadu desetiletí představoval western jeden z mála možných úniků z reality totalitního režimu k zapovězeným a nedostupným reáliím a hodnotám Ameriky. Výstavu, která se ukazuje, jak se Divoký Západ prolíná naší kulturou řadou oblastí od literatury, výtvarného umění, hudby a filmu a zasahuje až k různým řemeslům a profesím najdete v Baťově institutu až do 26. ledna.

Sobotní celodenní akce Cestovatelský mišmaš se uskuteční tradičně v Kině Napajedla. Představí se známí i neznámí cestovatelé a světoběžníci. Program bude opět nabitý a zakončí ho Ondřej Smeykal, který je považován za jednoho z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě.

V sobotu si můžete vybrat hned ze dvou plesů. Jeden se koná v Klubu kultury v Uherském Hradišti a druhý v Domě kultury Kroměříž