Tipy na víkend v Jihomoravském kraji

Vilu Stiassni projektoval architekt Ernst Wiesner

Brněnská Vila Stiassni má na víkend připravený bohatý program, uvidíte tu architektonická díla vytvořená na podnět Václava Havla jako prezidenta, představeny jsou stavby Evy Jiřičné, Josefa Pleskota a dalších. V Brně také bude probíhat komiksový festival Koma, tématem jsou žánrové a historické mezníky.

Architektonická díla vytvořená z podnětu Václava Havla jako prezidenta nebo stavby navržené jeho předky představuje výstava v brněnské Vile Stiassni. Můžete si tak připomenout 30 let od pádu totality, 83 let od narození Havla a 90 let od otevření Barrandovských teras. Ve výstavním sále jsou na 15 panelech představeny stavby Evy Jiřičné, Josefa Pleskota, Bořka Šípka a dalších architektů, kteří je vytvářeli pro Pražský hrad v době Havlova působení v prezidentském úřadu.

V Kulturním domě Rubín v Brně–Žabovřeskách navštivte o víkendu soutěž Med roku 2019, kterou pořádá spolek Pracovní společnost nástavkových včelařů.

Komiksový festival Koma najdete o víkendu v Brně. Letošním tématem jsou žánrové i historické mezníky. Čeští i zahraniční autoři představí svou aktuální tvorbu. Přehlídku najdete v industriálních prostorách Malé Ameriky. Připraveny jsou vernisáže, besedy s autory, živé malování, koncerty, divadlo nebo dílny vedené zkušenými lektory. Všechny festivalové akce do 19 hodin jsou pro návštěvníky zdarma.