Tipy na víkend v Jihomoravském kraji

Hrad Bítov

Předvánoční výstava betlémů v Letohrádku Mitrovských v Brně. Vánoční prohlídky na hradě Bítov. Tradiční Mikulášský jarmark v areálu ZŠ Komenského v Kuřimi.

Hipsterský betlém patří k zajímavostem předvánoční výstavy v Letohrádku Mitrovských v Brně. Josef si trochu nezvykle pořizuje selfie mobilním telefonem, tři králové přijíždějí do Betléma na vozítkách segway. Výstava ale potěší i milovníky tradičních betlémů bez moderních prvků. Kromě asi 60 historických, současných i exotických betlémů, vánočních ozdob a floristických dekorací si návštěvníci prohlédnou i raritu, takzvaný celoroční betlém - dioárama na téma života Ježíše Krista.

Nenechte si ujít Vánoční prohlídky v období adventu na hradě Bítov. Celý víkend vás tam čeká vánočně vyzdobený interiér. Prohlídka bude již tradičně ukončena v panské hradní kuchyni, kde vás čeká malé vánoční občerstvení.

Tržiště v Brně na Vinohradech vám tuto sobotu nabídne čerstvé potraviny, kvalitní farmářské sýry, maso a uzeniny od moravských statkářů, lokální speciality, výrobky řemeslné produkce a mnoho dalšího.

Tradiční Mikulášský jarmark se uskuteční tuto sobotu v areálu ZŠ Komenského v Kuřimi. Začátek akce je ve 13 hodin. V programu vystoupí děti z kuřimských základních škol, mateřské školy, Domu dětí a mládeže Kuřim a na závěr přijde i Mikuláš.