Tipy na víkend v Jihomoravském kraji

21. září 2018
Zámek Valtice je propojený s Lednicí rozhlehlým parkem

Národnostní menšiny se představí na brněnském Babylonfestu. Ve Valticích navštivte tamní vinné sklepy. Nejen pro děti je tam přichystané Dýňobraní.

Kulturu a folklor národnostních menšin, které žijí v Brně, představuje 11. ročník přehlídky Babylonfest. V sobotu festival vyvrcholí krojovaným průvodem a vystoupením na Moravském náměstí.

Výstava v Křížové chodbě Nové radnice připomíná 50 let Sdružení Q

Výstava Sdružení Q

V Brně vystavují výtvarníci sdružení v multioborovém Sdružení Q. Poslechněte si reportáž, v níž mluví i konzulové dalších uměleckých sekcí tohoto sdružení.

Ve Valticích si nenechte v sobotu ujít den otevřených dveří s komentovaným prohlídkami v architektonicky oceňovaném vinařství Obelisk. Začínají ve 14 hodin.

A zajímavý zážitek slibuje o víkendu i návštěva Valtického Podzemí. Všechna zákoutí unikátního labyrintu obnovených historických sklepů v celkové délce více jak 760 metrů ožijí v duchu starodávných rituálů a tradic předávání vlády podzimu. Valtické Dýňobraní je akce je určená pro celou rodinu. Dospělí jistě ocení možnost občerstvení v podobě burčáku a vína z Lednicko-valtického areálu a děti si užijí dýňové tvoření na téma zvířata kolem nás.

Za rozsáhlým dílem brněnské výtvarnice Inez Tuschnerové, inovátorky textilního umění, se ohlíží nová výstava v Moravské galerii v Brně. Tuschnerová, která žila v letech 1932 až 2015, průkopnicky pracovala s technikami art protis a artaig, navrhovala divadelní kostýmy, věnovala se užitému umění i volné tvorbě.