Tipy na víkend v Jihomoravském kraji

02689117.jpeg

Navštivte o víkendu třeba brněnský Špilberk, uvidíte tu díla výtvarníka Petra Stanického, který se snaží propojit umění a okolní prostor. Ve čtvrtek zase začal Hudební festival Znojmo, připomínající hudbu skladatelů na královských dvorech.

Dosud nepřístupná část Minoritského kláštera ve Znojmě se po opravách otevírá návštěvníkům. Nabídne odpočinek a lapidárium

Výsledné podoba zadního traktu Minoritského kláštera po rekonstrukci

Dosud nepřístupná část Minoritského kláštera ve Znojmě je po rekonstrukci. Návštěvníkům tamního muzea nabídne ukázku sbírky lapidária, představí regionální květiny a byliny a nabídne místo k odpočinku.

Výstavu, která chce propojit umělecká díla s okolním prostorem, připravil ve východním křídle brněnského hradu Špilberk výtvarník Petr Stanický. Při jejím vytváření použil hlavně sklo a leštěný plech.

Lidé mohou expozici nazvanou Zpřítomnění místa navštívit do 1. září. Některá z vystavených děl vytvořil Stanický speciálně pro prostory na Špilberku.

Hudební festival Znojmo, který začal ve čtvrtek a potrvá do 28. července, oslaví pád železné opony a připomene hudbu skladatelů na královských dvorech. Těšit se můžete na vystoupení českých i zahraničních hudebníků, zejména klasické hudby.

Festival vyvrcholí scénickým oratoriem Saul od Georga Friedricha Händela, inscenací připravenou přímo pro jízdárnu Louckého kláštera ve Znojmě.