Tipy na víkend v Jihomoravském kraji

Zámek v Boskovicích
Zámek v Boskovicích

O víkendu se otevírají brány soukromých hradů a zámků, někde jsou na programu speciální noční prohlídky, jinde uvidíte třeba šermíře. V Brně se zase koná Extrem food festival, kde ochutnáte netradiční pokrmy.

Tento víkend se otevírají brány soukromých hradů a zámků. Jejich majitelé se tak připojují k celoevropské iniciativě Týdne soukromého kulturního dědictví. Na hradech a zámcích se budou konat výstavy, koncerty, divadla či speciální prohlídky a zpřístupňování nových částí objektů.

V Muzeu romské kultury v Brně začala dlouhodobá výstava o romských muzikantech a jejich písních

Z výstavy Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní

Od folkloru přes jazz k rapu. V Muzeu romské kultury začala výstava Lavutara: Cestami romských muzikantů a jejich písní. Představuje hudbu Romů od poválečných let do současnosti. Expozice vznikala ve spolupráci s desítkami hudebníků, výrobců a opravářů hudebních nástrojů a také pamětníků.

Otevře se třeba zámek v Boskovicích. V některých památkách, které se otevřou, budou provázet majitelé objektu. Někde budou připravené speciální noční prohlídky, jinde čekají na návštěvníky šermíři, loutkáři či muzikanti.

Pojďte v sobotu ochutnat netradiční pokrmy na brněnský fotbalový stadion za Lužánkami. Najdete tam Extrem food festival, který nabízí ochutnávání netradičních a exotických jídel a nápojů. Pořadatelé se pokusí vytvořit nový český rekord v počtu lidí pojídajících smažený hmyz na jednom místě.

Den dětí a Den pro Kukang je v neděli připraven v Zoo Hodonín. A co na nejmenší návštěvníky čeká? Hry, soutěže a tvoření věnované podpoře ohrožených outloňů váhavých v Indonésii.