Tipy na víkend v Jihomoravském kraji

Prázdninová pohlednice - klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích

Otevřené vinné sklepy v Novém Šaldorfu. Košt pálenek a kysaného zelí v Mikulčicích na Hodonínsku. Krojový ples v Břeclavi. Zimní prohlídka města Dolní Kounice. 

Modré sklepy v Novém Šaldorfu se otevírají právě třetí lednovou sobotu. Vinné sklepy budou otevřeny v době od 10 do 18 hodin. Každý návštěvník obdrží skleničku a degustační kartu. K degustacím bude hrát kapela. 

Mikulčice na Hodonínsku zvou v sobotu na košt ovocných pálenek a kysaného zelí. V nabídce bude rekordní počet vzorků ovocných pálenek, likérů a různorodých specialit ze 138 obcí celé ČR i zahraničí.

Krojový ples se uskuteční v sobotu v Kulturním domě Poštorná v Břeclavi. K tanci i poslechu zahraje dechová hudba Skaličané. 

Navštivte dominanty města Dolní Kounice v rámci zimní prohlídky. Společně s kvalifikovaným průvodcem projdete všechna významná místa i historické památky. Dozvíte se zajímavosti, legendy i fakta. První prohlídka se uskuteční v sobotu od 11:00 a zaměří se hlavně na historii židovské obce.

V pátek začíná 13. ročník znojemského jazzového festivalu. V průběhu festivalového týdne proběhne jedenáct akcí a účinkovat budou slavná jména jako Cosi, Charlie Slavík, Stadtnusik Hollabrunn, Hot Brew Trio, Allison Wheeler a mnoho dalších umělců.