Světlo pro Světlušku se znovu rozsvěcí na Radiožurnálu

31. prosinec 2012
Naživo

Neopakovatelnou atmosféru 8. benefičního večera na pomoc nevidomým můžete zažít ve středu 14. listopadu od 21 hodin. A klidně přitom můžete zůstat i doma. Dění v Pražské křižovatce, odsvěceném kostele sv. Anny na Starém Městě pražském, vám Radiožurnál zprostředkuje v přímém přenosu.

Charitativní koncert Světlo pro Světlušku má pro posluchače Radiožurnálu jako obvykle velmi příjemná setkání. Na pódiu se představí osmdesátičlenný sbor vidících i nevidomých, který v netradičních duetech doprovodí nejen patronku projektu Anetu Langerovou, ale i další vzácné hosty, například Václava Neckáře nebo Tomáše Kluse. Slavnostní večer pro Nadační fond Českého rozhlasu uvedou moderátoři Adela Banášová a Pavel Liška.

Světlo pro Světlušku rozsvítí také Kühnův dětský sbor, děti ze školy Jaroslava Ježka a nevidomí sólisté. Během večera uvidíte také unikátní reportáže dokumentaristky Olgy Špátové, ve kterých si Iva Janžurová, Daniela Kolářová a Bolek Polívka s dcerou Annou vyzkouší, jaké to je prožít den „potmě“, tedy bez jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Všichni zároveň podpoří benefici pro Světlušku osobní účastí.

Světlo pro Světlušku 2012

„Na letošní koncert se obzvlášť těším, nejen kvůli úžasným hostům a talentovaným nevidomým dětem, ale také proto, že tímto večerem symbolicky odstartujeme deset let, které Světluška příští rok oslaví,“ říká Aneta Langerová.

Charitativní projekt Světluška doposud rozdělil na přímou pomoc téměř 70 miliónů korun. Benefice je tak zároveň poděkováním všem, kdo Světlušce pravidelně i příležitostně pomáhají.

Nahlédněte i do Kavárny POTMĚ

Ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Martina Kaderková připomíná, že v den koncertu, tedy ve středu 14. listopadu, mají všichni zájemci poslední možnost podívat se letos do Kavárny POTMĚ. „V areálu Kavčích hor bude po celý den i večer během přímého přenosu stát náš neobyčejný autobus, se kterým jezdíme už od léta po celé zemi. Tentokrát jsme do něj pozvali oblíbené hlasy Českého rozhlasu i známé tváře České televize. Návštěvníci tak můžou během své návštěvy zažít netradiční rande naslepo.“

To hlavní se ale bude odehrávat od 21 hodin v Pražské křižovatce. Světlušku můžete podpořit už tím, že si koupíte vstupenku. V předprodeji stojí 300 korun, na místě v den konání koncertu 350 korun. Benefici živě přenáší Radiožurnál a také ČT1.

Světlo pro Světlušku 2011

Kdykoliv v průběhu roku podpoříte Světlušku odesláním dárcovské SMS na číslo 87777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (každý měsíc po jeden rok se automaticky odešle jedna vaše DMS pro Světlušku). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je otevřené po celý rok.

Kde bude Aneta Langerová večer před koncertem?

Jakých bylo Pár míst – tedy akustické turné se smyčcovým triem, které se oproti předpokladům protáhlo? Také tuto otázku se chystá Vladimír Kroc položit ve Večerním Radiožurnálu zpěvačce Anetě Langerové v úterý 13. listopadu po 23. hodině. Řeč bude ale hlavně o chystaném koncertu Světlo pro Světlušku, jelikož Aneta Langerová je patronka tohoto sbírkovéjho projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu si můžete naladit na síti VKV/FM vysílačů po celé České republice a na dlouhé vlně 270 kHz. Poslouchat nás můžete i přes internet, pomocí DVB-S přijímače (satelit Astra 3A) a ve veřejnoprávním DVB-T multiplexu.

mapa vysílačů Radiožurnálu (VKV a DVB-T)

Záznamy vybraných pořadů Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu. Pro automatické ukládání záznamů oblíbených pořadů do svého počítače nebo mp3 přehrávače můžete využít službu Podcast.

autor: anr
Spustit audio

Více z pořadu