Sport jako obživa pro vyvolené

Sport má být pro děti především hra, profesionální trénink je odradí, míní bývalý atlet

V dorostenecké kategorii by se nemělo pořádat mistrovství světa a specializovaná příprava v pubertálním věku děti od sportu odradí. To je názor někdejší mládežnické hvězdy Lukáš Patery. V atletické komunitě se o něm mluvilo jako o novém Tomáši Dvořákovi nebo Romanu Šebrlem. Mezi dospělými už se ale neprosadil. „Děti ve 13 letech jsou vychovávány jako profesionálové, neznají nic jiného než školu a trénink, a není to pro ně zábava,“ zdůrazňuje bývalý atlet. 

autor: Jakub Marek
Spustit audio

Související

  • Digitální sportovci

    Kvůli tomu, aby se z nich stali světoví šampioni, nepotřebují nic krom počítače s dostatečným výkonem a stovek hodin času strávených před monitorem. Co je fenomén e-sportu?

  • Olympijský podcast

    Sport nejsou jen góly, body, časy, výhry, prohry a rekordy. Otevíráme sportovní svět a jeho osobnosti i nesportovně a pro každého, koho zajímá také zákulisí a kontext.

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.