SOUTĚŽ: Za tři správné odpovědi dárek pro kluky tělem i duší

5. leden 2021

Pokud dnes 5. 1. odpovíte správně na všechny 3 položené otázky, získáte jedinečnou cenu od přepravní společnosti Gebrüder Weiss.

Pokud dnes odpovíte správně na všechny 3 položené otázky, máme pro vás opět skvělou cenu, tentokrát určenou zejména pro malé a velké kluky. Pošleme vám model kamionu Mercedes Benz Actros v přesném poměru 1:32 na dálkové ovládání. Do soutěže ho věnovala přepravní společnosti Gebrüder Weiss, která je nejstarší spedicí světa.

Kamion je dlouhý 50 centimetrů, má funkční světla a pohybuje se jako skutečné auto, včetně možnosti couvat a přitom zatáčet. Dálkovým ovládáním lze také odpojit tahač a opět jej připojit.

Jak soutěžíme?
Každý všední den ve 12:40 vám po soutěžním příspěvku postupně položíme tři otázky, odpovídat na každou musíte začít do pěti vteřin. Pokud začnete odpovídat později, odpověď je neplatná a hodnotíme ji jako nesprávnou. Kompletní pravidla najdete zde.

Pokud odpovíte na 2 otázky správně...

Pokud odpovíte pouze na 2 otázky správně, dostanete tentokrát pěknou sadu dárků, které se vztahují k expedici Tatra kolem světa 2. Mezi vašimi dárky budou například dvě knihy účastníka původní expedice Stanislava Synka „Tatra kolem světa 1987–1990“, nástěnný kalendář, zimní čepice, tričko a další dárky.

Čtěte také

Jak určitě víte z našeho vysílání, původní Expedice Tatra kolem světa měla na konci 80. let propagovat vůz Tatra a další československé výrobky. Ještě nedávno se předpokládalo, že se navždy ztratily natočené materiály z těchto cest. Dlouhá léta je ve spolupráci s Národním filmovým archivem hledal reportér Radiožurnálu Matěj Skalický, který je nakonec opravdu našel, promítali jsme na začátku loňského roku.

Dva vozy Tatra byly také zaparkované před budovou Českého rozhlasu na Vinohradské třídě. Jedním byl stejný typ vozidla, které absolvovalo původní expedici, a druhé, v němž posádka vyrazila v únoru na novou výpravu.

Trasa měla vést přes střední a východní Asii, měla projet Jižní, Latinskou i Severní Amerikou a přes africký kontinent zpět do České republiky. Celkem bylo v plánu ujet více než 240 000 kilometrů a navštívit téměř 70 zemí světa během téměř 3 let.

Čtěte také

I když musely být plány cesty kvůli koronaviru upraveny, expedice Tatra kolem světa 2 bude asi po půlroční přestávce vynucené právě situací kolem pandemie covid-19 pokračovat. Členové týmu na jaře letošního roku vyrazí do Afriky.

Původně měla expedice pokračovat v Asii, ale organizátoři se obávají dlouhodobého uzavření hranic tamních zemí. Jedním z hlavních cílů nynější expedice má být šíření dobrého jména Česka ve světě. Účastníci expedice se budou opět pravidelně „hlásit“ i v našem vysílání.

Ani při jedné správné odpovědi neodejdete s prázdnou a pošleme vám cenu útěchy.

Spustit audio