Soutěž: Za 3 správné odpovědi tentokrát získáte světlo. Doslova

Osvětlovací systém do domácnosti Philips Hue
Osvětlovací systém do domácnosti Philips Hue

Pokud ve dnech 12. 6. odpovíte správně na všechny 3 otázky moderátora, máme pro vás opět zajímavé ceny. Tentokrát půjde o elektroniku.

Do soutěže nám ji věnovala síť ryze českých internetových obchodů s počítači a elektronikou CZC.cz, která patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou u nás.

Dneska pro Vás máme krásný dárek, inteligentní osvětlovací systém do domácnosti Philips Hue, což je osobní bezdrátový osvětlovací systém, který vám umožní snadné ovládání světla a vytváření správné atmosféry pro každou chvíli.

Sada bílého a barevného atmosférického osvětlení Philips Hue obsahuje 3 žárovky, můstek a přepínač. Může z vašeho osvětlení stvořit mimořádný zážitek s barevným a bílým světlem, můžete si se světlem pohrát a vybrat si z 16 milionů barev, aby se ihned proměnil vzhled a atmosféra místnosti. Osvětlení můžete synchronizovat se svou oblíbenou hudbou, ale třeba i s televizí a hrami v pohlcujících efektech.

Jak soutěžíme?
Každý všední den ve 12:40 vám po soutěžním příspěvku postupně položíme tři otázky, odpovídat na každou musíte začít do pěti vteřin. Pokud začnete odpovídat později, odpověď je neplatná a hodnotíme ji jako nesprávnou. Kompletní pravidla najdete zde.

A co když se jednou spletete?

Pokud odpovíte pouze na 2 otázky správně, dostanete dneska dárek od našeho Nadačního fondu, který organizuje sbírku Světluška, prostřednictvím které nadační fond podporuje těžce zrakově postižené osoby všech věkových skupin.

Oprostila jsem se od soucitu a nahradila ho obdivem, říká ředitelka projektu Světluška

Kavárna POTMĚ na náměstí Republiky

V pondělí 3. 6. se na náměstí Republiky v Praze otevírá kavárna POTMĚ. Lucie Výborná odtud vysílala rozhovor s ředitelkou Světlušky Gabrielou Drastichovou. Ke stolu přizvaly i nevidomé kavárníky Katku a Honzu. Povídali si třeba o tom, jaká specifika má letošní kavárna POTMĚ nebo co všechno v ní už za roky svého působení zažili.

V současné době pořádá Nadační fond legendární „Kavárnu POTMĚ“, kterou najdete v nové modulární podobě až do 20. června na pražském náměstí Republiky. Výtěžek z Kavárny poputuje na pomoc těžce zrakově postiženým dětem a dospělým.

Vaší cenou jsou vouchery pro 2 osoby, zahrnující vstup do kavárny, nápoj podle vlastního výběru a hrneček na památku. Vouchery můžete využít jak v Praze, tak v regionech.

Jako každý rok si v kavárně můžete nejenom užít kávu, kterou vám připraví nevidomí kavárníci, ale také v naprosté tmě probudit svou fantazii a smysly. Na svou poslední tour se letos vydal také legendární zatemněný autobus, který navštíví devět českých měst. V Praze na návštěvníky čeká už letos novinka – kavárna z dílny KOMA MODULAR, která kromě 24 míst nabídne poprvé i venkovní terasu a bohatý doprovodný program v podobě virtuální reality, ochutnávky vín, možnosti vyzkoušet si simulační brýle nebo hmatový, čichový a chuťový stůl. Takže se naším prostřednictvím můžete ponořit do tmy a vychutnat si kávu či jiný nápoj v novém prostoru.

Za pouze jednu správnou odpoveď cena útěchy

Pokud odpovíte správně jen na 1 otázku, neodejdete s prázdnou. Pošleme vám cenu útěchy jako dárek přímo od Radiožurnálu.